Kolejny biegowy rekord powiatu

Opublikowano: 22 październik 2013, 08:51 Kategoria Sport
bieganietruchtaczwilga garwolinlekkoatletykapark skaryszewski

Sylwia Głowala znów pobiła rekord powiatu w biegu ulicznym na 10 km. W niedzielę w Parku Skaryszewskim w Warszawie odbyły się międzynarodowe zawody ?Praska Dycha?, w której wzięło udział około 900 uczestników z całej Polski. W imprezie tej wzięli udział biegacze  Truchtacza Garwolin oraz garwolińskiej Wilgi.

Ci ostatni szczególnie w biegach młodzieżowych odnieśli kilka cennych zwycięstw. ?Wisienką? na tym sportowym torcie, był nowy rekord powiatu Sylwii Głowali, która w biegu na 10 km poprawiła swój rekord sprzed tygodnia o 46 sekund  i uzyskała 40 minut i 41 sekund.

- Bardzo dobrze pobiegła również  niespełna 15-letnia Katarzyna Szczegot, która wynikiem 40.53 s ustanowiła nowy rekord życiowy i rekord powiatu juniorek młodszych. Nasze dziewczęta zajęły odpowiednio X i XII miejsca w kategorii kobiet ? informuje trener lekkoatletów Wilgi Garwolin Stanisław Buszta.

Na dystansie 1500 metrów rywalizację gimnazjalistek wygrała Katarzyna Latuszek przed Klaudią Gałązką. Wśród chłopców pierwsza czwórka należała do zawodników Wilgi Garwolin. Wygrał Bartosz Przybysz przed Dawidem Samulakiem, Kamilem Ladą oraz Damianem Ladą. Triumf na 2500 metrów wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych odniósł Mateusz Kondej.

- Na zawodach prowadzona była również klasyfikacja drużynowa, na którą składały się rezultaty trzech najlepszych mężczyzn i dwóch kobiet. Wilga Garwolin zajęła w tej punktacji bardzo wysokie  drugie miejsce, za co otrzymała od organizatorów pamiątkowy puchar ? uzupełnia Stanisław Buszta.

Jako ciekawostkę należy podać fakt, że jednym ze sponsorów ?Praskiej Dychy? była ambasada Wenezueli w Warszawie, która m.in. uraczyła uczestników imprezy wenezuelskim obiadem.