Porażka piłkarek w historycznym meczu

Opublikowano: 31 sierpień 2013, 14:59 Kategoria Sport
wilga garwolinkobiety

Pierwszy, historyczny, ligowy mecz kobiecej drużyny Wilgi Garwolin zakończył się porażką. GKS przegrał na wyjeździe z Ząbkovią Ząbki 2:4 (1:3) w 2. kolejce mazowieckiej III ligi.

Dla podopiecznych Marcina Żaka dzisiejszy mecz był inauguracją sezonu 2013/2014. W 1. kolejce Wilga pauzowała. Piłkarska trema sparaliżowała debiutantki z Garwolina. Przez pierwsze 20 minut GKS nie potrafił skonstruować żadnej dłuższej akcji. Wykorzystały to starsze i bardziej doświadczone rywalki. Pierwsza bramka padła po dobitce rzutu karnego, który obroniła Paula Żach. W kolejnych akcjach nerwy u gości nieco opadły. Efektem tego była bramka wyrównująca autorstwa najmłodszej w kadrze 14-letniej Emilii Jarzyny.

Niestety dobrej gry nie udało się utrzymać do przerwy. Gospodynie do szatni schodziły z dwubramkową przewagą. Po zmianie stron Wildze udało się strzelić gola kontaktowego. Bramkę ponownie zapisała na swoje konto Emilia Jarzyna. ? W drugiej połowie graliśmy znacznie lepiej. Stwarzaliśmy sytuację, w tym dwie akcję sam na sam z bramkarką, ale zabrakło skuteczności. Porażka zasłużona, choć na pewno gry nie ułatwiał nam skład sędziowski ? komentuje trener piłkarek z Garwolina.

W następny weekend GKS zagra na własnym boisku z GOSiR II Piaseczno.

Ząbkovia Ząbki ? Wilga Garwolin 4:2 (3:1)
Bramki dla Wilgi: Emilia Jarzyna
Wilga: P. Żach, A. Mucha, A. Żaczek, K. Paziewska, A. Ragus, W. Latuszek, N. Paziewska, M. Nowak, E. Jarzyna, I. Matysek, P. Kalińska oraz K. Stasińska, A. Żach, K. Salamończyk.