Wilga II w A-Klasie!

Opublikowano: 28 sierpień 2013, 16:45 Kategoria Sport
wilga II garwolinorzeł parysów

Zwrot o 180 stopni w sprawie przyznania sporu o awans między Orłem Parysów a Wilgą II Garwolin. Komisja Odwoławcza Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wynik czerwcowego meczu między drużynami zweryfikowała jako obustronny walkower.

Informację potwierdza prezes Wilgi Waldemar Mrugała. – Mam taką informację od naszego prawnika. Czekamy na oficjalne pismo w tej sprawie – mówi. Decyzja komisji jest ostateczna. Przyznanie obustronnego walkowera oznacza, że drugie – premiowane awansem miejsce - na koniec B-Klasy sezonu 2012/2013 zajmą rezerwy IV-ligowego GKS.

Przypomnijmy, że wątpliwości co do meczu Orzeł Parysów – Wilga II Garwolin (12 czerwca, 2:8) pojawiły się pod koniec czerwca, już po zakończeniu sezonu. Wydział Gier MZPN zweryfikował wynik spotkania jako walkower na korzyść gospodarzy. Uzasadnieniem był występ w barwach gości dwóch zawodników pierwszego składu Wilgi.

W kolejnych instancjach odwoławczych strona GKS próbowała przekonać związek, że mecz w Parysowie rozpoczął się po upływie 15 minut opóźnienia, które przewiduje regulamin rozgrywek. Tydzień temu Wydział Gier tego zdania nie podzielił. Dzisiaj komisja odwoławcza musiała wziąć pod uwagę inne okoliczności. Jakie? Poinformujemy o tym wkrótce.

Zmieniony regulamin

12 czerwca (środa) pierwsza drużyna Wilgi Garwolin nie rozgrywała meczu. W barwach Wilgi II w Parysowie wystąpili IV-ligowcy Michał Kępka i Piotr Talar. Zgodnie z przepisami, w przypadku braku terminu drużyny wyższej klasy, pod uwagę bierze się poprzedni termin spotkań. A w nim, 8 czerwca w Wieniawie Wilga Garwolin pokonała Wulkan Zakrzew 5:2. Kępka i Talar rozegrali wtedy pełne 90 minut. Związek powołał się na &10, punkt 2 regulaminu rozgrywek. Przepis mówi, że zawodnicy z wyższej klasy rozgrywkowej, którzy zagrali więcej niż połowę meczu, nie mogą w opisywanej sytuacji wystąpić w meczu drużyny niższego szczebla.

W tym samym punkcie jest jednak punkt 4, który dopuszcza grę zawodników pierwszego składu w drugiej drużynie jeśli pomiędzy spotkaniami upłynęło 48 godzin. Tak było w opisywanym przypadku.

Co ciekawe regulamin rozgrywek MZPN 2013/2014, w paragrafie 10, punkcie 4 został zmieniony. Do sformułowania z regulaminu 2012/2013: „Jeżeli zawodnik brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze przekraczającym połowę czasu gry może wystąpić w kolejnym spotkaniu innej drużyny swego klubu, dopiero po upływie 48 godzin od zakończenia tego meczu (nie dotyczy bramkarza).” – dodano zapis „z zastrzeżeniem ust. 2.”, co znosi występującą wcześniej sprzeczność przepisów.

Wilga II Garwolin zagra w niedzielę na wyjeździe KS Puznówka 1996 w ramach 2. kolejki warszawskiej A-Klasy. Mecz z inauguracji z Advitem Wiązowna zostanie rozegrany w dodatkowym terminie. Orłowi Parysów pozostaje gra w B-Klasie. 1. kolejka w najbliższy weekend (mecz z KS Glinianka).

łk

fot. arch.

Komentarze  

0 #20 aaaaaaaaaaaa 2013-09-03 00:06
Cytuję OP/VK/JC:
Cytuję kibic:
Ty kolego co mówisz o pieniądzach to po prostu przemawia przez ciebie chłopska zazdrość,takiego typowego rasowego chłopa co to od rozrzucania obornika dopiero wrócił.Tak lepiej bierz widły w ręce i rób to co potrafisz najlepiej.


Napinaj się napinaj... Cwaniaku z Garwolina co łba poza miasto nie wystawia...
takie miasto a nawet zorganizowanego dopingu na meczach nie mają tylko wszystkich dookoła objeżdżają.
Żeby to wam tylko kiedyś nie zaszkodziło...
A wtedy wszyscy będą mieli z was dobrą bekę.
Pozdro.


no tak, bo miasto bez dopingu to nie miasto... hahaha zes dowalil chloptasiu :) na razie maja z parysewa wszyscy beke w powiecie, wielka kosa z Amurem a probowali niewiadomo co ugrac razem. Moze zgode z nimi zrobicie albo nie... parysew polaczcie sie z Amurem
Cytować
-1 #19 Do Redakcjiasd 2013-09-02 13:54
Cytuję leszek26:
Cytuję stasiek:
No i ruszamy z jazdą .Dawać chamy wilga II - A klasa .Rzuciłem temat dawać

Garwolin to większa wiocha na wschodzie. Polski chamy i cwele

Dlaczego redakcja nie reaguje i nie usunęła cytowanego komentarza, który narusza regulamin, autor używa przecież słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Proszę o reakcję i usunięcie komentarza. Normalni internauci nie chcę czytać takich rzeczy...
Cytować
-2 #18 komentarzleszek26 2013-09-01 14:20
Cytuję stasiek:
No i ruszamy z jazdą .Dawać chamy wilga II - A klasa .Rzuciłem temat dawać

Garwolin to większa wiocha na wschodzie. Polski chamy i cwele
Cytować
-1 #17 Zaprawszam OP/VK/JKkonio 2013-08-31 16:25
...za rok do Garwolina .....wtedy własnie powstanie miejski szalet i ciśnienie z ciebie zejdzie napinaczu ,będziesz miał dzie sie udać ze swoim rozwolnieniem!! !Pozdrawiam !!!!konio
Cytować
+1 #16 kokoparysew 2013-08-31 14:36
co nie poszłodziady wilga pany góra i prezesi też
Cytować
0 #15 do OP/VK/JCbedok 2013-08-31 13:59
Proponuję zebrać się wszyscy dobrzy ludzie z garwolina i złapać ten śmieszny hools z parysewa, który udaję nie wiem jakich kozaków. Tylko że żaden szanujący się chłopaczyna z Garwolina nie będzie się spinał na tych chamów. Pozdrowienia dla kosy parysewa czyli normalnych chłopaków z Huty
Cytować
-1 #14 aaaaOP/VK/JC 2013-08-31 00:27
Cytuję kibic:
Ty kolego co mówisz o pieniądzach to po prostu przemawia przez ciebie chłopska zazdrość,takiego typowego rasowego chłopa co to od rozrzucania obornika dopiero wrócił.Tak lepiej bierz widły w ręce i rób to co potrafisz najlepiej.


Napinaj się napinaj... Cwaniaku z Garwolina co łba poza miasto nie wystawia...
takie miasto a nawet zorganizowanego dopingu na meczach nie mają tylko wszystkich dookoła objeżdżają.
Żeby to wam tylko kiedyś nie zaszkodziło...
A wtedy wszyscy będą mieli z was dobrą bekę.
Pozdro.
Cytować
-1 #13 skrubkakibic 2013-08-30 17:04
Ty kolego co mówisz o pieniądzach to po prostu przemawia przez ciebie chłopska zazdrość,takieg o typowego rasowego chłopa co to od rozrzucania obornika dopiero wrócił.Tak lepiej bierz widły w ręce i rób to co potrafisz najlepiej.
Cytować
-2 #12 No fakt pieniądze w piłce trzeba miećMZ 2013-08-30 15:05
Cytuję OP/VK/JC:
Gdyby nie pieniądze Mrugały rozbijalibyście się po A-klasach...


No fakt pieniądze w piłce trzeba mieć, ale przede wszystkim używać głowy nie tylko do wpychania jedzenia i lania picia do reszty ciała, ale do myślenia!!
Cytować
+4 #11 aaaaaOP/VK/JC 2013-08-30 12:36
Gdyby nie pieniądze Mrugały rozbijalibyście się po A-klasach...
Cytować
+1 #10 aaaaaaa 2013-08-30 09:37
Cytuję OP/VK/JC:
Komentarz nie został opublikowany - treść niezgodna z regulaminem - Redakcja


lepsza Wilga leszcze niż wiejskie hools udające "ultras" jak kałuszyny cegłowy i inne parysewy
Cytować
-3 #9 aaaaaaa 2013-08-30 09:36
Cytuję rokoko:
Hei musicie zrobić fuzje Parysów-Amur i załatwic do sedziowania meczy pana R. to moze wtedy awansujecie.

Wilga Pany !!!!!!!!!!!!!!!!!


przecież to talka wielka kosa hahaha
Cytować
-2 #8 KibicDo żyłki 2013-08-29 17:52
Każda decyja jest jaka jest.
Wilg Awansuje, Orzeł spada i po temacie. A wóda i tak sie będzie lała na meczach i tak sie będzie lała. Nie tylko w naszym powiecie a o jakim oni tu mówią incydencie i cos o policji - Kto wie niech pisze :D
Debata na całego.Dużo sie dzieje po meczu w Łomiankach :)
W naszym mieście na meczach jest spokojnie
Cytować
-2 #7 Wilga leszczeOP/VK/JC 2013-08-29 17:40
Komentarz nie został opublikowany - treść niezgodna z regulaminem - Redakcja
Cytować
-3 #6 awansrokoko 2013-08-29 12:59
Hei musicie zrobić fuzje Parysów-Amur i załatwic do sedziowania meczy pana R. to moze wtedy awansujecie.

Wilga Pany !!!!!!!!!!!!!!! !!
Cytować