1. kolejka A-Klasy: Nasi bez wygranej

Opublikowano: 27 sierpień 2013, 12:10 Kategoria Sport
puznówkasnajperpromnikwisłaorzeł unin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Dwa remisy drużyn z Puznówki i Łaskarzewa oraz trzy porażki. To bilans 1. kolejki rozgrywek na poziomie A-Klasy w wykonaniu drużyn z powiatu garwolińskiego.

Przemeblowana drużyna z Puznówki od remisu rozpoczęła rywalizację w sezonie 2013/2014. W zespole, którego obecnie trenerem jest prezes Cezary Jedynak, doszło do wymiany połowy kadry. Spotkanie w Warszawie w pierwszej połowie układało się po myśli gospodarzy, czego efektem była bramka na 1:0.

- Na początku drugiej połowie piękny strzałem z 40 metrów popisał się Łukasz Rosłaniec. Gospodarze kończyli mecz w ?9? po dwóch czerwonych kartkach. Jak zwykle mecz wyjazdowy z Wesołą zakończył się dla nas pobytem w szpitalu. Marcin Rosłaniec ma złamany obojczyk ? mówi szkoleniowiec drużyny z Puznówki.

KS Wesoła ? KS Puznówka 1996 1:1 (1:0)
Bramka dla Puznówki: Łukasz Rosłaniec

Niemoc Snajpera na boisku w Sulejówku trwa. Podobnie jak w poprzednim sezonie Rezerwy IV-ligowca ograły zespół spod Łaskarzewa 6:2. Katem Snajpera ponownie były zawodnik Wilgi Garwolin Jan Endzelm, zdobywca hat-tricka. W zespole gości w ligowym meczu zadebiutował Adrian Szarek. Ofensywny zawodnik poprzednio związany był z występującym w lidze LZS Płomieniem Górki.

Victoria II Sulejówek ? Snajper Sośninka 6:2 (3:1)
Bramki dla Snajpera: Dariusz Zając, Grzegorz Korycki
Snajper: Ł. Kępka, Rutkowski, Wiśnioch, Długosz, Borkowski, Zając, M. Kępka(K. Zowczak), P. Zowczak (Jóźwicki), Moczulski, Korycki, Szarek (W. Paszkowski).

Od remisu z wymagającym rywalem sezon rozpoczął Promnik Łaskarzew. Na własnym boisku w pojedynku z Borem Regut, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki, choć okazji nie brakowało.

Promnik Łaskarzew - Bór Regut 0:0

Start ligi nie udał się zawodnikom Wisły Maciejowice. Pierwsza połowa nie zapowiadała wysokiej przegranej. Gra była wyrównana. Po przerwie gospodarze szybko objęli prowadzenie. Starania gości o wyrównanie były nieudane. Miejscowi w ostatnich 10 minutach wykorzystali zaangażowanie przyjezdnych w akcje ofensywne, strzelając dwa gole. W pojedynku Wiseł lepsza ta z Dziecinowa.

Wisła Dziecinów ? Wisła Maciejowice 3:0 (0:0)
Wisła: Nagadowski, K. Grylak (D. Grylak), Mazur, Cyrta, M. Włodarczyk, Pogoda (Krogulec), Jóźwik, R. Włodarczyk, Baran, Sitnik (Pracz), Krupa.

W 1. kolejce pauzował Advit Wiązowna, którego przeciwnikiem w dodatkowym terminie będzie Orzeł Parysów lub Wilga II Garwolin.

Wyniki i tabela warszawskiej A-Klasy

Od porażki sezon zaczął spadkowicz z siedleckiej okręgówki. Orzeł Unin uległ w Jartyporach Tajfunowi. W pierwszym 20 minutach to goście z gminy Górzno mieli zdecydowaną przewagę. Efektem była bramka Łukasza Ziółka. ? Później zawodnicy przestali trzymać się przedmeczowych założeń i grali długimi piłkami. Między 25. a 33. minutą gospodarze strzelili trzy bramki, w tym dwie po niefrasobliwej wymianie piłek między obrońcami ? mówi trener Orła Marcin Żak.

Po męskiej rozmowie w szatni, drużyna z Unina wróciła do dobrej gry. Tym razem zabrakło jednak skuteczności, bo okazje do odrabiania strat były. W 80. minucie mądrze broniący się Tajun strzelił gola z kontry. W końcówce wynik ustalił Piotr Brych. ? To zasłużona porażka. Mieliśmy mało czasu, żeby się zgrać. Brakowało komunikacji w zespole. Przyznaję też, że trzy zmiany, które zrobiłem w 70. minucie były błędem. Nie znam jeszcze do końca możliwości wszystkich zawodników ? ocenia szkoleniowiec. ? Przed nami jeszcze bardzo dużo meczów. Wierzę, że wyniki będą lepsze ? dodaje.

Tajfun Jartypory - Orzeł Unin 4:2 (3:1)
Bramki dla Orła: Łukasz Ziółek, Piotr Brych
Orzeł: Kisiel, Ekiert, S. Mianowski, Mazek (P. Brych), M. Mikulski, Piesio, Kajtowski (Przybysz), Aluchnia, Matysiak (P. Ziółek), Ł. Ziółek, Krzyśpiak.