Piesio strzela, Jałocha broni. Nasi liderami I ligi

Opublikowano: 29 lipiec 2013, 08:35 Kategoria Sport
grzegorz piesiokonrad jałocha

Znakomicie sezon 2012/2013 w I lidze rozpoczęli zawodnicy pochodzący z powiatu garwolińskiego. Po dwóch bramkach Grzegorza Piesio, Dolcan Ząbki został liderem zaplecza T-Mobile Ekstraklasy. Drugie miejsce zajmuje beniaminek z Chojnic, którego bramki strzegł Konrad Jałocha.

Dolcan sezon rozpoczął od kapitalnego meczu wyjazdowego. W spotkaniu z Olimpią Grudziądz goście wygrali aż 5:0. W 50. minucie hat-tricka skompletował Dariusz Zjawiński. Dwa ostatnie trafienia były autorstwa wychowanka Wilgi Garwolin. Grzegorz Piesio (na zdjęciu po lewej) na kwadrans przed końcem świetnie zachował się w zamieszaniu podbramkowym. W doliczonym czasie gry ?Pigwa? wykonywał rzut karny. Bramkarz Olimpii obronił ?11?, ale wobec dobitki 25-latka był bezradny.

Dla Grzegorza Piesio, który w Dolcanie występuję od 2010 roku, były to 14. i 15. trafienia w barwach podwarszawskiego zespołu. W ubiegłym sezonie boczny obrońca strzelił 6 goli. Podopieczni Roberta Podolińskiego objęli prowadzenie w tabeli I ligi.

Lepszym bilansem bramek ząbkowianie wyprzedzają beniaminka z Chojnic. Chojniczanka w I-ligowym debiucie pokonała Kolejarza Stróże 3:1. 90 minut między słupkami gospodarzy zagrał wychowanek Mazowsza Miętne i KS Puznówka 1996 Konrad Jałocha. 22-letni goalkeeper dał sie pokonać tylko raz, w drugiej połowie z rzutu karnego. Przed sezonem rosły bramkarz związał się klubem z Pomorza na kolejny rok.