reklama

baner projekt 

reklama

Udany rok dla No Name

Opublikowano: 02 lipiec 2013, 15:32 Kategoria Sport
no nametanieccheerlaederkigimnastyka
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Międzyszkolny Gimnastyczno-Taneczny Uczniowski Klub Sportowy No Name podsumował sezon. Ostatnie miesiące były niezwykle udane dla tancerek i gimnastyczek z Garwolina.

W 2013 roku w rywalizacji sportowej uczestniczyły trzy taneczne zespoły. Pink Fires, w dywizji pom dance w kategorii junior młodszy, występował w składzie: Zuzanna Ziółek, Natalia Szyszka, Adrianna Ostolska, Wiktoria Poszytek, Matylda Mikos, Dagmara Śmietanka, Małgorzata Jodłowska, Julka Marzec, Katarzyna Janiec, Gabriela Gora, Aleksandra Krzyśpiak, Paulina Cichecka.

 

reklama


Dream Team, w dywizji cheer dance w kategorii junior młodszy, reprezentowały: Dominika Iwanenko, Aleksandra Ziółek, Alicja  Szyszka, Karolina Owczarczyk, Wiktoria Krawczyk, Julia Siembora, Julia Szyszka, Kornelia Błażejczyk, Izabela Paziewska, Zuzanna Zalewska, Julia Bogusz.

W składzie Dream Team Junior, dywizji cheer dance w kategorii junior, tańczyły: Katarzyna Królik, Natalia Bieniawska, Milena Moch, Weronika Krawczyk, Milena Balkiewicz, Anna Wałachowska, Aleksandra Chłopek, Natalia Grzeszczak.

Medale mistrzostw i pucharu Polski

Zespoły uczestniczyły w tegorocznych Mistrzostwach Polski Cheerleaders. Pink Fires z Leszna wrócił z brązowym medalem, a Dream Team z czwartym miejscem. Duet Paulina Zielińska i Dawid Kowalczyk zajął drugie miejsce, a Katarzyna Królik z Natalia Bieniawską siódme.

Jeszcze lepiej spisały się taneczne zespoły w cyklu Puchary Polski Cheerleaders. Punkty kluby zdobywały podczas pięciu imprez w Garwolinie, Gdańsku, Tyczynie, Gdyni i Płocku.W klasyfikacji generalnej swoje kategorie wygrały zespoły Pink Fires, Dream Team oraz  Dream Team Junior. Do rywalizacji tanecznej tancerki przygotowują: choreografia i podkład muzyczny opracowuje Izabela Kisiel, a szkoleniem zajmują się Izabela i Zofia Kisiel

Równie dobrze spisywały się gimnastycy klubu No Name. W kwietniu uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 z Garwolina zajęły pierwsze miejsce w regionalnych zawodach w Siedlcach. Tym samym dziewczęta wywalczyły sobie przepustkę do XV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Gimnastyce Dziewcząt i Chłopców.

W Legionowie ?Piątkę? reprezentowały: Magdalena Teperek, Barbara Kozłowska, Aleksandra Krzyśpiak, Gabriela  Gora, Zofia Kozłowska, Dominika Iwanenko, Weronika Szeląg, Alicja Władzińska i Zuzanna Ziółek.

Historyczne złoto dla klubu

Rywalizacja odbywała się w wieloboju drużynowym i indywidualnym na poszczególnych przyrządach: skoku przez kozła, ćwiczeniach wolnych i ławeczce. Dziewczęta z Piątki rywalizowały ze szkołami  warszawskimi  już wielokrotnie, ale nigdy nie stanęły na najwyższym podium. W 2000 roku udało im się zdobyć  drugie miejsce. 10 czerwca garwolinianki zdobyły pierwsze miejsce.

W końcowej klasyfikacji SP nr 5 z Garwolina (207,4 pkt) wyprzedziła  SP 264 z Warszawy (204,5) oraz SP 2 Legionowo (202,7). W wieloboju indywidualnym na ławeczce zwyciężyła Alicja Władzińska przed Dominiką Iwanenko oraz Weroniką Szeląg. W wieloboju indywidualnym w skoku przez kozła trzecia była Alicja Władzińska. Takie samo miejsce zajęła Dominika Iwanenko w ćwiczeniach wolnych.

- Jadąc do Legionowa wiedziałam, że w tym roku mamy wyjątkowo dobrze przygotowane gimnastyczki ale nie marzyłam o pierwszym miejscu, bo byłam przekonana, że Warszawy nie jesteśmy w stanie  pobić. Dzieci były innego zdania. Przyzwyczajone do wygrywania zawodów organizowanych przez UKS mówiły, że i tak wygrają. Wiedząc, że nigdy nie udało nam się pokonać Warszawy, przygotowałam ich na ewentualną porażkę. Stąd jeszcze większa radość ? przyznaje Zofia Kisiel, która uczennice ?Piątki? do zawodów przygotowywała z Joanną Winek.

opr. łk

fot. No Name

{gallery}2013/czerwiec/noname:0:0{/gallery}


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz