Piątka tym razem na szóstkę!

Opublikowano: 18 maj 2011, 07:39 Kategoria Sport
lekkoatletykabusztaboguszpiątkaZS nr 5żelechówsiedlce

Dobre wieści z Siedlec. Wczoraj historyczny sukces na stadionie miejscowego MOSiR odnieśli uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Garwolinie. Podopieczni Stanisława Buszty wygrali regionalny finał w 4-boju.

W imprezie wzięło udział 14 drużyn dziewcząt i 14 chłopców. Zawody odbyły się w trudnych warunkach atmosferycznych. Rzut piłeczką palantową i skok w dal odbyły się przy silnym niesprzyjającym wietrze.

Mimo to przedstawiciele naszego powiatu spisali się wręcz znakomicie. Dziewczęta z Żelechowa (op. Michał Bogusz), zajęły bardzo wysokie drugie miejsce (1238 pkt), a podopieczni Stanisława Buszta z garwolińskiej Piątki zdobyli złote medale z wynikiem 1154pkt i wyprzedzili faworyzowaną SP nr 11 z Siedlec.

Indywidualnie Dawid Samulak sklasyfikowany został na drugim miejscu (301 pkt). Jego wynik w biegu na 1000 m ? 3.05.12s, wzbudził uznanie Janusza Maciejewskiego, byłego trenera kadry kobiet w biegach długich i Lidii Chojeckiej.

Teraz garwolińskich 4-boistów, którzy reprezentować będą region siedlecki, czeka start w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej ? Kadzidło k/Ostrołęki ? 4 czerwca br. Życzymy powodzenia!