Mateusz Kondej pokonał wicemistrza Polski!

Opublikowano: 13 czerwiec 2013, 09:40 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 6 min.

Garwolin wygrał XIII Wielomecz Powiatów w Lekkiej Atletyce w Siedlcach. Najciekawszym wydarzeniem imprezy był pojedynek Mateusza Kondeja (Wilga Garwolin) z wicemistrzem Polski młodzików Michałem Roguskim (Pogoń Siedlce). Na dystansie 1000 metrów lepszy okazał się zawodnik z powiatu garwolińskiego.

Przy ogromnym dopingu, nie tylko obu ekip, i po pasjonującym finiszu biegaczy, minimalnie lepszy okazał się Mateusz. Uzyskany czas ? 2,35.28s ? równy II klasie sportowej, jest nowym rekordem imprezy. Za ten wynik zawodnik Wilgi oraz jego trener Stanisław Buszta otrzymali pamiątkowe statuetki.

W zawodach, które rozgrywane były w kategorii gimnazjów, uczestniczyło około 300 zawodników z 8 powiatów. Nasi reprezentanci ustanowili wiele nowych rekordów życiowych, zdobyli łącznie 16 medali (2 złote, 6 srebrnych i 8 brązowych medali) i zdobyli drużynowo pierwsze miejsce. W końcowej punktacji pokonali 7 punktami powiat pułtuski, 18 powiat siedlecki ziemski oraz 30 faworyzowany powiat siedlecki grodzki. Jest to już trzeci triumf naszych lekkoatletów w 13-letniej historii tej imprezy. - Jestem zadowolony zarówno ze startu całej ekipy, jak i moich podopiecznych z Wilgi. Następny nasz start to niedzielny bieg ?Avon kontra przemoc. Biegnij w Garwolinie? ? komentuje trener Stanisław Buszta.

Opiekunami młodzieży na zawodach byli: Marta Kujawa z Maciejowic, Agnieszka Latuszek z Górzna, Halina Ciesielska z Trąbek, Kępka Paweł z Żelechowa, Mętrak Zbigniew z Wilgi, Olaf Woder z Miastkowa i Paweł Szustek z Samogoszczy. Kierownikiem ekipy był trener garwolińskiej Wilgi ? Stanisław Buszta, który pragnie podziękować dyrekcjom szkół oraz opiekunom, za bardzo dobre przygotowanie młodzieży do zawodów oraz szczególnie wyróżnić lekkoatletów z liczącego niewiele ponad 70 uczniów gimnazjum z Samogoszczy, którzy zdobyli 5 medali i 47 pkt. Koszt przejazdu do Siedlec poniosło Powiatowe Zrzeszenie LZS w Garwolinie.