Lekkoatleci Wilgi opanowali Mińsk Mazowiecki

Opublikowano: 27 maj 2013, 09:13 Kategoria Sport
mińsk mazowieckiwilga garwolinlekkoatletykabieganie

W Mińsku Mazowieckim odbyły się Międzynarodowe Biegi Uliczne I Mazowiecka ?Dziesiątka?. Z imprezy z rekordem życiowym wróciła Sylwia Głowala z Wilgi Garwolin. Na tym nie koniec bardzo dobrych wyników lekkoatletów GKS.

Sylwia Głowala nie tylko zwyciężyła w biegu głównym kobiet na atestowanym dystansie 10 km , ale ustanowiła też nowy rekord powiatu z wynikiem 42 min i 36 sekund. To rezultat lepszy od poprzedniego o 64 sekundy. W nagrodę zawodniczka Wilgi otrzymała ogromny puchar i kilka nagród rzeczowych. Ponadto za zwycięstwo w kategorii K-20 otrzymała drugi puchar.

- Warto dodać, że Sylwia była najmłodszą uczestniczką tego biegu. Brat Sylwii, Robert, również spisał się znakomicie i w silnej , międzynarodowej obsadzie zajął wysokie III miejsce, a drugie w kategorii M+20.Wynikiem 32 min 53 s otarł się o rekord życiowy ? relacjonuje trener Wilgi Garwolin Stanisław Buszta.

Młodsi biegacze GKS, którzy wzięli udział w towarzyszących imprezie głównej biegach dzieci i młodzieży, również spisali się na piątkę. Odnieśli 5 zwycięstw  oraz wywalczyli 3 miejsca trzecie.

Oto wyniki:

Bartek Głowala SP Ruda T. 500m klas I- II - III m.

Joanna Latuszek SP Unin 500m klas III-IV - III m.

Klaudia Gałązka SP Rębków 800m  klas V-VI - I m.

Paweł Mikulski SP Unin   800m klas  V-VI - I m.

Katarzyna Latuszek Gimn.Unin  1600m - I m.

Mateusz Kondej Gimn. Pilawa 1600m - I m.

Michał Latuszek LO Garwolin 3200m - I m.

Filip Żak ZSP nr 1 Garwolin 3200m ? III m.

Oprócz pamiątkowych medali i dyplomów zawodnicy otrzymali jeszcze cenne nagrody rzeczowe. Niewątpliwa atrakcją imprezy była obecność dwukrotnego olimpijczyka, rekordzisty Polski w biegu na 200m (19,98 s) Marcina Urbasia, który nie tylko zwyciężył w biegu ?krawaciarzy?, ale też dekorował najlepszych oraz chętnie pozował do zdjęć z młodymi lekkoatletami.

Opiekunami Wilgi Garwolin, która była najbardziej rozpoznawalną ekipą zawodów, byli oprócz trenera Stanisława Buszty, Jarosław Latuszek i Marcin Gałązka.