18. kolejka B-Klasy: Wygrywali po 3:0

Opublikowano: 20 maj 2013, 12:06 Kategoria Sport
amurwilga IIparysów

Solidarnie w takim samy stosunku mecze 18. kolejki warszawskiej B-Klasy wygrały zespoły Wilgi II Garwolin i Orła Parysów. Nie doszedł do skutku zaległy mecz Amura z Rokolą.

Skuteczność w pierwszej połowie zdecydowała o zwycięstwie Wilgi II nad drużyną z Sobieni. Wynik otworzył Adrian Rzęsiewicz, który dopił piłkę sparowaną po strzale Bartłomieja Sitarka. Na 2:0 podwyższył Piotr Szostak. Autorem trafienia na 3:0 był Sitarek, który precyzyjnym strzałem wykończył składną akcję gospodarzy w polu karnym.

- W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej kontrolowaliśmy grę. Przeciwnicy mieli okazje do strzelenia bramki. Oba zespoły zmagały się z upałem ? podsumował trener Wilgi II Marek Zatorski.

Wilga II Garwolin ? KS Sobienie Jeziory 3:0 (3:0)
Bramki: Adrian Rzęsiewicz, Piotr Szostak, Bartłomiej Sitarek
Wilga II: Nurzyński, C. Wągrodzki, Brych, Mariusz Makulec, B. Sitarek, P. Wielgosz (Jasiński), Walicki (Bażant), Rzęsiewicz (M. Sitarek), Sitek, Szostak (Janisiewicz).

Rywala bez straty bramki wypunktował także Orzeł Parysów. Podopieczni Wiesława Białeckiego do przerwy pojedynku z KS Rzakta prowadzili jedynie 1:0. W 14. minucie Paweł Anczarski II trafił do siatki rywala. ? Mieliśmy dużo więcej okazji, ale jak zwykle nic nie chciało wejść ? komentuje trener Orła. Kibice w Parysowie na kolejną bramkę musieli czekać do 70. minuty. Gola zdobył Grzegorz Jakubowicz. 12 minut później wynik ustalił Oktawian Maruszak.

Orzeł Parysów ? KS Rzakta 3:0 (1:0)
Bramki: Paweł Anczarski II, Grzegorz Jakubowicz, Oktawian Maruszak
Orzeł: Żurawek, Kwiatkowski, Robakowski, Kielak, Baranowski, Jakubowicz (P. Anczarski I), Soszyński, Cichocki, Maruszak, Anczarski II, Jakóbczak.

Nie doszedł do skutku zaległy mecz 13. kolejki między Rokolą Otwock Wielki a Amurem Wilga. Gospodarze wyznaczyli termin bez wcześniejszych uzgodnień z gośćmi, którzy pauzowali w 18. serii spotkań.