Biegiem do wiosny

Opublikowano: 29 kwiecień 2013, 15:36 Kategoria Sport
biegGrand Prix Ziemi GarwolińskiejTruchtacz.pl

75 zawodników wzięło udział we wczorajszym biegu inaugurującym II Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. I mimo, że wiosny chwilowo znów nie widać, nie słychać i nie czuć, na starcie nie zabrakło zarówno miłośników biegania starszego pokolenia, jak i najmłodszych amatorów tego sportu. Na mecie na wszystkich czekały nie tylko medale, ale także ciepła herbata i małe grillowane co nieco.

?Bieg do wiosny? ? pod takich hasłem odbył się pierwszy bieg w ramach II Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Wyjątkowo chłodne jak na koniec kwietnia niedzielne popołudnie nie odstraszyło biegaczy. W biegach dziecięcych i młodzieżowych wzięło udział aż 46 zawodników, a do biegu głównego na dystansie ponad 6 km stanęło 29 osób. Najszybszy był Robert Głowala, który wyprzedził Roberta Świecaka i Łukasza Świesiulskiego. Wszyscy na pokonanie dystansu potrzebowali niewiele ponad 23 minuty. Na mecie pojawili się w kilkusekundowych odstępach. Wśród kobiet najlepsza była Sylwia Głowala z czasem 29.26 min. Drugie miejsce wybiegała Agata Zboina, a trzecie ? Emilia Wawer. W kategorii 50+ zwyciężył Mirosław Kajak, przed Krzysztofem Majkiem i Stanisławem Zadrożnym. Na konkurentki w tej kategorii czeka także Ewa Witak-Kajak.

Młodzi biegacze jak zawsze walczyli do ostatnich sił. Wśród przedszkolaków najlepsi byli Alicja Poszytek i Paweł Wysocki. Drugie miejsce zajęli Karolina Trzpil i Mikołaj Nowicki, a trzecie ? Karolina Głowala i Hubert Szaniawski. W kategorii młodszych klas szkół podstawowych na podium stanęły kolejno Joanna Latuszek, Aleksandra Kopik i Agata Szaniawska. Wśród chłopców najszybszy był Szymon Głaszczka, przed Bartłomiejem Głowalą i Piotrem Błędowskim. W kolejnej kategorii wiekowej zwyciężyli Paulina Miernicka i Filip Poszytek. Drugie miejsce zajęli Karolina Skoroszewska i Szymon Poszytek, a trzecie ? Krystian Kozłowski. Najlepsi najstarsi wśród najmłodszych to Katarzyna Szczegot i Bartek Przybysz (I miejsce), Katarzyna Latuszek i Dawid Samulak (II miejsce), Klaudia Gałązka i Arkadiusz Barcikowski (III miejsce).

Za zdobycie pierwszego miejsca zawodnicy otrzymują 1 punkt, drugiego ? 2 punkty, trzeciego ? 3 punkty i tak aż do ostatniego na mecie. Zwycięzcą całego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej będzie biegacz, który uzyska jak najmniejszą liczbę punktów, ale żeby zostać sklasyfikowanym trzeba wziąć udział w przynajmniej trzech biegach. Ci, którzy opuścili niedzielną imprezę mają wciąż szansę na podium.

Kolejne biegi odbędą się 19 maja, 8 września oraz 12 października. Wszystkie na Terenach Rekreacyjnych ?Zarzecze?. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.truchtacz.pl Organizatorami Grand Prix Ziemi Garwolińskiej są Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Burmistrz Miasta Garwolina.

Portal WirtualnyGarwolin.pl jest patronem medialnym biegów.