Zawodnik Legii daje zwycięstwo Wildze

Opublikowano: 27 kwiecień 2013, 20:09 Kategoria Sport
wilga garwolinpogoń II siedlce

Wilga Garwolin pokonała Pogoń II Siedlce 3:0 (1:0) w meczu 22. kolejki IV ligi. Bohaterem spotkania został Michał Kępka. Zawodnik wypożyczony z Legii Warszawa był autorem dwóch bramek i asysty.

19-latek pochodzący z Izdebna (gm. Łaskarzew) popis rozpoczął już w 3. minucie gry. Pięknym podanie piętą rozpoczął akcję w środku pola. Na lewym skrzydle przejął ją Jakub Wachnicki, który podał do Łukasza Puciłowskiego. Płaskie podanie w pole karne trafiło do Kępki, który posłał piłkę obok bezradnego Piotra Antoszczuka.

Pogoń pierwszy strzał na bramkę oddała w 14. minucie. Próba Rafała Jędrzejczyka była niecelna. Im bliżej końca pierwszej połowy, tym Wilga coraz częściej gościła w polu karnym gości. W 20. minucie do kontry wybiegł Łukasz Korgul. Prostopadłe podanie do stopera GKS przeciął wychodzący Antoszczuk. Pięć minut później powinno być 1:1, ale Bartosz Kaszubowski fatalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji. Po pół godzinie gry z boiska musiał zejść Karol Zawadka, u którego podejrzewa się zerwanie mięśnia dwugłowego.

Od 40. minuty goście musieli radzić sobie w ?10?. Drugą żółtą kartkę zobaczył Bartosz Mudent, który nie poradził sobie na lewej stronie najpierw z Wachnickim, a później z Kępką. Mimo gry w osłabieniu Pogoń była bliska strzelenia gola do szatni. W doliczonym czasie gry strzał z pola bramkowego Kaszubowskiego minął bramkę.

Po zmianie stron goście próbowali przejąć inicjatywę. Zapędy siedlczan ostudził w 56. minucie Kępka. Zawodnik Legii drugą bramkę strzelił w bliźniaczej sytuacji jak pierwszą. Jedyna różnica to podający, tym razem był nim Wachnicki. Cztery minuty później uderzenie Puciłowskiego z trzeciego metra zablokowali obrońcy Pogoni. W kolejnej akcji, po rzucie rożnym uderzenie głową nad poprzeczką przeniósł Kamil Zawadka.

W 67. minucie tylko szybkie wyjście Łukasza Mariaka na linię pola karnego uratowało Wilgę od groźnej sytuacji dla Pogoni. Bardzo dobry występ Kępka podsumował zagraniem z 75. minuty. Dośrodkowanie z prawej strony strzałem z woleja na bramkę zamienił Marcin Makulec.W końcówce goście, którzy jesienią wygrali z Wilgą 3:2, próbowali zdobyć bramkę honorową. Najbliżej trafienia był w 91. minucie Jędrzejczyk.

GKS po trzech wiosennych porażkach wreszcie zgarnął pełną pulę. To ważne, bo 22. kolejka okazała się pełna niespodzianek. ? Gra sama pozostawiała wiele do życzenia. Dzisiaj ważne były trzy punkty, nieważne w jakim stylu je zdobyliśmy. To było nam potrzebne, aby podnieść morale drużyny ? przyznał po końcowym gwizdku trener Wilgi Marek Krawczyk. ? Można pochwalić formacje ofensywne. Dzisiaj może stwarzaliśmy mniej sytuacji, ale mieliśmy za to lepszą skuteczność ? dodaje.

W środę 1 maja GKS zagra zaległe spotkanie 18. kolejki z Józefovią Józefów. Mecz w Garwolinie o godz. 17.

Wilga Garwolin ? Pogoń II Siedlce 3:0 (1:0)
Bramki: Michał Kępka 2, Marcin Makulec
Wilga: Mariak, Karol Zawadka (Wielgosz), Grązka, Korgul, Szczęśniak, Baranowski (Dróżdż), Kamil Zawadka, Kowalski (Bogusz), Puciłowski, Wachnicki (Makulec), Kępka.
Pogoń II: Antoszczuk, Mudent, Padysz, Stromecki, Łukanowski, Misiowski (Chojecki), Dołubizna, Rytel (Czarnocki), Jędrzejczyk, Buga (Jurek), Kaszubowski (Szachnowski).