18. kolejka A-Klasy: Nasi bez wygranej

Opublikowano: 23 kwiecień 2013, 07:55 Kategoria Sport
snajperpromnikwisłapuznówkaburza

Najwięcej emocji w 18. serii spotkań warszawskiej A-Klasy dostarczyły derby Snajpera i Wisły. Wysokie porażki zanotowały drużyny Promnika, Burzy oraz Puznówki.

O dużym pechu mogą mówić zawodnicy Snajpera po derbach z Wisłą. W całym meczu piłka aż pięciokrotnie po strzałach gospodarzy lądowała na poprzeczce bramki gości. Prowadzenie przyjezdnym dał Paweł Krogulec. Snajper wyrównał po akcji wykończonej przez Grzegorza Koryckiego. Ten sam zawodnik nie trafił później do pustej bramki z czterech metrów. Zdaniem gospodarzy bramka na 1:2 autorstwa Rafała Sitnika padła z ewidentnego spalonego. Snajper wyrównał w 93. minucie gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zamykał Piotr Długosz. W ostatniej minucie meczu kapitalną interwencja po strzale Grzegorza Moczulskiego popisał się Kowalczyk.

- Wisła może mówić o dużym szczęściu, my o ogromnym pechu. Gdyby mecz trwał 10 minut dłużej, pewnie wygralibyśmy ten mecz ? przyznał prezes Snajpera Damian Richert.

Snajper Sośninka ? Wisła Maciejowice 2:2 (0:1)
Bramki: Grzegorz Korycki, Piotr Długosz - Paweł Krogulec i Rafał Sitnik.
Snajper: Ł. Kępka (Sobieska), Wasilka, M. Kępka, Długosz, Borkowski (Richert), Zając, Rutkowski (Majewski), P. Zowczak, Moczulski, Klach (Poświata), Korycki.
Wisła: Kowalczyk, Grylak, Mazur (Pogoda), Cyrta, Kwiatkowski, Baran (Kuczyński), Misiak, Krogulec, Sitnik, Krupa (Jóźwik), Sitnik (M. Włodarczyk).

Wciąż bez zwycięstwa na wiosnę zostaje Promnik. ŁKS aspirujący do powrotu na boiska okręgówki, tym razem przegrał z rezerwami Startu Otwock 0:3. Już do przerwy goście dwukrotnie wyjmowali piłkę z siatki, w tym raz po samobójczym trafieniu.

Start II Otwock ? Promnik Łaskarzew 3:0 (2:0)
Promnik: Paśnik, A. Kaczyński, M. Jóźwicki, Rutkowski, Mikulski (Paziewski), Michalczyk, S. Kaczyński, Świder, P. Brzostowski, Błażejczyk (Kliczek), C. Jóźwicki (Kozikowski, Wójcik)

Nieudanie rozgrywki na wiosnę rozpoczął klub z Puznówki. W pierwszej połowie gospodarze zmarnowali wiele okazji strzeleckich. W 30. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył zawodnik Boru. Gra w osłabieniu wpłynęła mobilizująco na gości, którzy objęli prowadzenie. W drugiej połowie bramkarz Puznówki jeszcze trzykrotnie wyjmował piłkę z siatki, w tym raz po swoim kiksie. Miejscowi nie potrafili przeforsować obrony osłabionych gości.

KS Puznówka 1996 ? Bór Regut 0:4 (0:1)

Do przerwy pojedynku w Wólce Mlądzkiej Burza Pilawa była równorzędnym przeciwnikiem dla lidera ligi. ? W sparingach rozsypała nam się obrona i musi minąć dużo czasu zanim ci zawodnicy przyzwyczają się do swoich pozycji. Po przerwie bramka na 2:0 podcięła nam skrzydła, a po trafieniu na 3:0 wszystko się posypało ? przyznał trener Burzy Robert Rokicki.

Vulcan Wólka Mlądzka ? Burza Pilawa 6:0 (1:0)
Burza: Bojanowski, Saganek, Gazda, Osiak, Dobrowolski, Foryś, Błachnio, Szczypek, Dróżdż (P. Piętka), M. Piętka, Konarzewski (Byczyński).