17. kolejka A-Klasy: Punkt tylko dla Promnika

Opublikowano: 16 kwiecień 2013, 08:55 Kategoria Sport
burzapuznówkasnajperpromnikwisła

W pierwszej wiosennej kolejce warszawskiej A-Klasy zapunktował tylko Promnik Łaskarzew. Pechowo, pod bramkach samobójczych, mecz przegrał Snajper Sośninka. Różnicą dwóch goli gorsi od rywali byli zawodnicy Burzy Pilawa i Wisły Maciejowice.

- Naprawdę nie byliśmy słabsi od Korony. Zabrakło trochę szczęścia ? podsumował sobotni mecz Filip Rutkowski ze Snajpera. Drużyna z Sośninki chciała zrewanżować się rywalom za wysoką porażkę z jesieni na własnym boisku (2:6). W pierwszej połowie Korona dłużej utrzymywała się przy piłce, ale to goście mogli objąć prowadzenie. Po akcji Dariusza Zająca piłka uderzyła w poprzeczkę. Skrzydłowy nie wykorzystał jeszcze sytuacji sam na sam z bramkarzem, podobnie jak Mariusz Jóźwicki. Gdy wydawało się, że po 45 minutach nie będzie bramek, gospodarze wyszli na prowadzenie. W 42. minucie dośrodkowanie z prawej strony niefortunnie spadło na nogę Przemysława Zowczaka, który wpakował futbolówkę do własnej bramki.

Po przerwie gra się wyrównała. 15 minut po wznowieniu gry Snajper strzelił kolejnego samobója. Tym razem piłka otarła się o zawodnika z gminy Łaskarzew po podaniu z rzutu wolnego. ? Przeprowadziliśmy zmiany ofensywne, co przyniosło efekt. Gra zaczęła się układać. Okazje miał ponownie Jóźwicki. Wyborną sytuację zmarnował po podaniu Koryckiego Przemek Zowczak ? relacjonuje napastnik Snajpera.

Goście honorowego gola strzelili w 75. minucie. Zawodnik Korony zagrał ręką w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Grzegorz Moczulski. Do końca spotkania przeważali goście, ale drużyna z Góry Kalwarii umiejętnie się broniła.

Korona Góra Kalwaria ? Snajper Sośninka 2:1 (1:0)
Bramka dla Snajpera: Grzegorz Moczulski (karny)
Snajper: Sobieska, Wasilka, Kępka, Długosz, Borkowski, Zając, Rutkowski (A. Paszkowski), P. Zowczak, Moczulski(Klach), Korycki (K. Zowczak), Jóźwicki(Poświata).

Rewanż za jesienną porażkę na własnym boisku na Burzy Pilawa wziął Sokół Celestynów. W niedzielnym meczu padło aż 10 bramek. Nowy trener gospodarzy do składu wystawił juniorów, którzy dołączyli do kadry w zimowej przerwie ? Gazdę, Byczyńskiego. Jedną z bramek strzelił Łukasz Szczepek, który zasilił pilawską drużynę z KS Puznówka 96. Piłkarskim katem Burzy okazał się Daniel Sujak, zdobywca trzech bramek w Pilawie.

Burza Pilawa ? Sokół Celestynów 4:6 (2:3)
Bramki dla Burzy: Denis Dobrowolski, Sławomir Konarzewski, Łukasz Szczepek
Burza: Bojanowski, Osiak, Saganek, Gazda, Golewski (M. Piętka), Dobrowolski, Byczyński (S. Konarzewski), Błachnio, Foryś, Szczepek, Dróżdż.

Nieudany start rudny zaliczyli piłkarze Wisły Maciejowice. Przed własną publicznością ulegli rezerwom III-ligowego Startu Otwock. Kosynierzy zmarnowali w meczu kilka dogodnych sytuacji. Popisem nieskuteczności była sytuacja z pierwszej połowy, w której zawodnik z Maciejowic nie trafił do pustej bramki z najbliższej odległości.

Wisła Maciejowice ? Start II Otwock 0:2 (0:0)

Szczęśliwie swój pierwszy wiosenny mecz zremisował Promnik Łaskarzew. Gospodarze do meczu z Józefovią II przystąpili bez czterech podstawowych zawodników. Gra miejscowych nie wyglądała dobrze. Najwięcej emocji wzbudziła sytuacja z 72. minuty. Po faulu w polu karnym czerwoną kartkę zobaczył Wojciech Buhowicz. Jedenastkę obronił jednak nominalnie trzeci bramkarz Promnika Artur Pietryka.

Promnik Łaskarzew ? Józefovia II Józefów 0:0
Promnik: Pietryka, Rutkowski, Kaczyński, M. Jóźwicki, Mikulski, Cichecki, P. Brzostowski, Michalczyk, Kozikowski, Błażejczyk, Kurach.

Jedynie klubowi z Puznówki nie udało się rozegrać meczu w weekend. Nie pozwalał na to stan murawy w Dziecinowie.