Opublikowano: 22 styczeń 2013, 09:21 Kategoria Sport
glhfutsalgmina łaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 5 min.

Po raz drugi uczestnicy Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2012/2013 w weekend rozegrali dwa spotkania. W najciekawszym starciu lider Cel Helenów pokonał Amura Wilgę. Do końca rozgrywek zostały jeszcze cztery serie spotkań.

Sobotnią 8. kolejkę rozpoczęło spotkanie Robsona ze Złodziejami. Do przerwy wyżej notowani gracze z Łaskarzewa prowadzili tylko 1:0. Po zmianie stron, mimo braków kadrowych w Robsonie, prowadzenie systematycznie się powiększało.

Robson Team Łaskarzew - Złodzieje Oklasków 5:1 (1:0)
Bramki: Cezary Jóźwicki 18',40', Tomasz Cichecki 23',24',33'(Robson) - Łukasz Majewski 33'(Złodzieje)
Zawodnik meczu: Łukasz Piesio (Robson)

Zawodnicy Twistera nie strzelili w meczu z Granatami żadnej bramki. Mecz toczony pod dyktando Granatów, zakończył się wysoką wygraną 8:1. Honor Twistera uratował piłkarz rywali posyłając piłkę do własnej bramki.

Granaty Łaskarzew - Twister Łaskarzew 8:1 (5:0)
Bramki: Piotr Narojczyk 2', Eryk Zawadka 37',38', Piotr Jaworski 9', 18', Kamil Narojczyk 10', 36', samobójcza 7', (Granaty) - samobójcza 25' (Twister)
Zawodnik meczu: Kamli Narojczyk (Granaty)

Wynik na styku długo utrzymywał się w meczu Top Team z Weekendem. Dopiero w końcówce na dwubramkową przewagę wyszła drużyna Weekendu. Przeciwnicy kontaktową bramkę strzelili w 39. minucie, na wyrównanie zabrakło czasu.

Top Team Wola Rowska - Weekend Łaskarzew 4:5 (2:1)
Bramki: Kamil Balas 7', Mateusz Konopacki 31', Robert Michalczyk 39', samobójcza 12'(Top) - Mateusz Mikulski 14', Seweryn Brzostowski 23' k., Michał Bieńko 30', Sebastian Kaczyński 33', Daniel Wójcik 36' (Weekend)
Zawodnik meczu: Mateusz Mikulski (Weekend)

Hitem 8. kolejki było spotkanie na szczycie Cel ? Amur. Po 8 minutach piłkarze z Helenowa prowadzili 2:1. W końcówce pierwszej połowy podwyższyli na 3:1. Wilżanie trafili na 2:3, ale w dalszej części meczu Cel nie dał się pozbawić pozycji lidera.

Amur Wilga - Cel Helenów 2:5 (1:3)
Bramki: Michał Strzeżek 4', Wojciech Parol 23', (Amur) - Tomasz Zackiewicz 5', Konrad Czyżewski 8', Marcin Wiśnioch 20', 36' k.p., Michał Wisnioch 30' (Cel)
Zawodnik meczu: Marcin Wiśnioch (Cel)

Równie wiele emocji przyniósł mecz sąsiadujących drużyn na dole tabeli. Po bardzo wyrównanym meczu po pierwsze zwycięstwo w lidze sięgnęli Kosiarze z Sośninki.

Działki Łaskarzew - Kosiarze Firma Zające Sośninka 4:6 (3:3)
Bramki: Łukasz Rutkowski 10',27' Purgal Wojciech 22',40' (Działki) - Bartłomiej Pyza 6',15',20',35', Dawid Baran 30', 40' (Kosiarze)
Zawodnik meczu: Bartłomiej Pyza (Kosiarze)

Po pierwszej połowie meczu Mieszanki z Wisłą wynik wydawał się przesądzony. Prowadzenie 6:2, które było efektem m.in. hat-tricka Daniela Paziewskiego, po przerwie zostało roztrwonione. Bohaterem drużyny z Podwierzbia został Kamil Krupa, którego 2 gole w końcówce dały remis gościom z gminy Maciejowice.

Mieszanka Wybuchowa - Wisła Podwierzbie 7:7 (6:2)
Bramki: Daniel Paziewski 1', 2', 13', k. Dariusz Zając 6', 18', 25', Piotr Brzostowski 20' (Mieszanka) - Emil Kuczyński 7' , Damian Krupa 9', 30', Rafał Sitnik 31', Damian Baran 34', Kamil Krupa 37', 39' k.p. (Wisła)
Zawodnik meczu: Kamil Krupa (Wisła)