4. i 5. kolejka GLH: Grad goli

Opublikowano: 02 styczeń 2013, 09:58 Kategoria Sport
glhgmina łaskarzewfutsal
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 6 min.

Zawodnicy Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2012/2013 nie mogą narzekać na brak grania. W ostatni weekend roku zagrali 2 serie spotkań. W obu kolejkach nie zabrakło efektownych zwycięstw różnicą kilkunastu goli.

Nadspodziewanie mało emocji przyniosło pierwsze sobotnie (29 grudnia) spotkanie lidera z Helenowa z Weekendem Łaskarzew. Gola jako pierwsi strzelili ci drudzy, ale już do przerwy Cel prowadził 3:1. W drugiej połowie liderzy jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza rywali.

Cel Helenów - Weekend Łaskarzew 5:1
Bramki: Michał Wiśnioch 10', 34', Radosław Teperek 13', Konrad Czyżewski 33', Tomasz Zackiewicz 20' (Cel) - Sebastian Kaczyński 3' (Weekend)
Zawodnik Meczu: Michał Wiśnioch (Cel)

8 bramek padło w drugim meczu Amura z Top Team. Wilżanie do przerwy prowadzili 5:1, w drugiej części gry zabrakło skuteczności. Goście kilkukrotnie trafiali w słupek lub poprzeczkę bramki zespołu z Woli Rowskiej. Blisko ustrzelenia hat-tricka był Wojciech Parol, wybrany zawodnikiem meczu.

Amur Wilga Juniorzy - Top Team Wola Rowska 5:3
Bramki: Wojciech Parol 3', 16', Kacper Szczepański 14', Michał Strzeżek 15', samobójcza 3' (Amur) - Konopacki Mateusz 13', 33', Artur Balas 33' (Top)
Zawodnik Meczu: Wojciech Parol (Amur)

Wciąż bez punktu zostają zawodnicy Twistera. W sobotę łaskarzewianie dostali piłkarskie lanie od Wisły Podwierzbie. Najwięcej z 18 bramek dla zespołu znad Wisły strzelił Damian Krupa (6).

Twister Łaskarzew - Wisła Podwierzbie 1:18
Bramki: Rafał Sitnik 26', Dariusz Pogoda 8', 15', Kamil Krupa 13', 20', 39', Emil Kuczyński 25', 31', 32', Damian Krupa 16', 23', 25', 29', 36', 36', Mateusz Pracz 30', 34', samobójcza 19' (Wisła) - Marcin Przybysz 29' (Twister)
Zawodnik Meczu: Damian Krupa (Wisła)

Losy kolejnego meczu ważyły się do ostatnich minut. Przed kilkanaście minut w meczu Złodziejów z Grantami utrzymywał się remis 2:2. Ostatecznie wygrały Granaty.

Złodzieje Oklasków - Granaty Łaskarzew 2:4
Bramki: Robert Skrzypiec 21', Jakub Kuszmierek 12' (Złodzieje) - Kamil Narojczyk 36', Piotr Narojczyk 23', Piotr Jaworski 11', Grzegorz Wolski 37' (Granaty)
Zawodnik meczu: Piotr Narojczyk (Granaty)

W spotkaniu Imprezy z Robsonem wygrali faworyzowani zawodnicy z Łaskarzewa. Choć zdobycie kolejnego kompletu punktów nie przyszło im łatwo. Impreza do przerwy prowadziła 5:1, by po przerwie stracić w ciągu 4 minut stracić 5 bramek.

Impreza Sośninka - Robson Team Łaskarzew 6:8
Bramki: Karol Zowczak 16', Waldemar Paszkowski 7', 25', Adrian Szarek 10', 12', Tomasz Jarzyna 14', (Impreza) - Michał Zalewski 34', 36', 36', Cezary Jóźwicki 31', 32', Tomasz Cichecki 2', 21', Maciej Błachnio 30' (Robson)
Zawodnik Meczu: Michał Zalewski (Robson)

Cienia wątpliwości, kto jest zdecydowanie lepszą drużyną nie dali zawodnicy Mieszanki Wybuchowej. W meczu z outsiderami Kosiarzami istniał tylko jeden zespół. Po 18:1 Wisły, Mieszanka pokonała rywali aż 19:1, co jest do tej pory najwyższym zwycięstwem w lidze. 7-krotnie bramkarza Kosiarzy pokonał Daniel Paziewski. Zawodnikowi Promnika Łaskarzew dało to podwójny tytuł zawodnika meczu i kolejki.

Mieszanka Wybuchowa - Kosiarze Firma Zające Sośninka 19:1
Bramki: Dariusz Zając 38', Grzegorz Moczulski 15', 32', Grzegorz Korycki 20', 27', 30', 32', Grzegorz Opieka 22', Piotr Brzostowski 10', 12', Daniel Paziewski 14', 21', 23', 26', 32', 38', 39', samobójcza 15', 36' (Mieszanka) - Marcin Parzyszek 30' (Kosiarze)
Zawodnik meczu: Daniel Paziewski (Mieszanka)

Zobacz opisy 5. kolejki i galerię zdjęć

5. serię GLH w niedzielę (30 grudnia) rozpoczął mecz Weekendu z Wisłą. Oba zespoły w tabeli dzielił jedynie punkt, ale na boisku górą była ekipa z gminy Maciej owice. Po raz kolejny skutecznością błysnął Damian Krupa, zdobywca 3 goli.

Weekend Łaskarzew - Wisła Podwierzbie 4:14
Bramki: Sebastian Kaczyński 25', Hubert Świder 27', Rafał Świder 28', samobójcza 13' (Weekend) - Rafał Sitnik 4', 15', 30', Mateusz Pracz 11', 28', 31', Kamil Krupa 33', 36', Damian Krupa 5', 12', 38', Emil Kuczyński 17', 21', 30' (Wisła)
Zawodnik Meczu: Mateusz Pracz (Wisła)

Zgodnie z przewidywaniami Mieszanka Wybuchowa ograła Twister Łaskarzew. Po dniu przerwy z dobrej dyspozycji nie wypadł Daniel Paziewski, który tym razem strzelił... 8 bramek.

Mieszanka Wybuchowa - Twister Łaskarzew 13:3
Bramki: Daniel Paziewski 5', 10', 11', 15', 22', 23', 26', 40', Dariusz Zając 4', 22', Grzegorz Opieka 21', Kamil Michalczyk 40', Grzegorz Moczulski 38' (Mieszanka) - Paweł Brojek 16', Marcin Przybysz 28', Robert Przybysz 4' (Twister)
Zawodnik Meczu: Daniel Paziewski (Mieszanka)

Bliscy powstrzymania lidera z Helenowa byli gracze Granatów. W pierwszych 20 minutach padły jedynie 2 bramki, po jednej dla każdej ekipy. Cel w 33. minucie prowadził 3:1. Łaskarzewianie 2 minuty później trafili gola kontaktowego. Otwarta gra i szukanie bramki wyrównującej zemściły się w końcówce.

Granaty Łaskarzew - Cel Helenów 2:4
Bramki: Mateusz Jóźwicki 18', 33' (Granaty) - Michał Wiśnioch 5', 31', 39', Tomasz Zackiewicz 23' (Cel)

Po zwycięstwie 7:5 nad Złodziejami Oklasków na 6. miejsce w tabeli awansował Top Team.

Top Team Wola Rowska - Złodzieje Oklasków 7:5
Bramki: Mariusz Jóźwicki 33', Robert Skrzypiec 38', Łukasz Majewski 36', Jakub Kuszmierek 14' (Złodzieje) - Łukasz Poświata 22', Robert Michalczyk 31', Kamil Kurach 5', 29', Mateusz Konopacki 10', Kamil Balas 13', 35' (Top)
Zawodnik meczu: Kamil Kurach (Top)

Drugie zwycięstwo zanotowała Impreza Sośninka. Od początku spotkania ton grze nadawała drużyna złożona z piłkarzy A-Klasowego Snajpera. Zadowolony po meczu był Łukasz Kępka. Bramkarz Imprezy zapisał się w protokole meczowym jako strzelec bramki z rzutu karnego.

Impreza Sośninka - Działki Łaskarzew 8:4
Bramki: Przemysław Pawlik 7', 11', 19', Filip Rutkowski 18', 23', Damian Richert 35', Waldemar Paszkowski 30', Łukasz Kępka 33 k (Impreza) - Michał Wytrychowski 15', 35', Marek Sierański 24', Wojciech Purgal 4' (Działki)
Zawodnik Meczu: Przemysław Pawlik (Impreza)

Na koniec dwudniowych zmagań w dąbrowskiej hali kibice obejrzeli kolejny mecz z gradem goli. Amur strzelił Kosiarzom 17 bramek, tracąc jedynie 3. 8 trafień uzbierał Michał Strzeżek.

Amur Wilga Juniorzy - Kosiarze Firma Zające Sośninka 17:3
Bramki: Mateusz Głowala 38' kp, Przemysław Głowala 2', Michał Strzeżek 4' k, 12', 17', 26', 28', 34' kp, 37', 38', Kacper Szczepański 28', Damian Banasiewicz 18', Wojciech Parol 15', 16', 38', Dawid Błaszkiewicz 13', Krzysztof Zagrodzki 6' (Amur) - Marcin Parzyszek 18', 19' (Kosiarze)
Zawodnik meczu: Michał Strzeżek (Amur)