reklama

baner projekt 

reklama

Progres Nowa Huta wygrywa turniej w Garwolinie

Opublikowano: 09 grudzień 2012, 22:06 Kategoria Sport
turniej piesiewiczafutsalhalówkaprogres nowa hutapogoń siedlcepolonia warszawawidzew łódźbogdanka łęcznakorona kielcejagiellonia białystok
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

W całej imprezie przegrali tylko raz. W wielkim finale pokonali Koronę Kielce 3:1. 12-latkowie Akademii Sportu Progres Nowa Huta wygrali X Ogólnopolski Halowy Turniej im. Jana Piesiewicza (rocznik 2000). Gospodarze imprezy ? Wilga Garwolin ? uplasowali się na 4. miejscu.

Dzisiejszego poranka dokończono mecze grupowe. Zwycięstwo Wilgi Garwolin nad rówieśnikami z Łęcznej dało podopiecznym Łukasz Grązki awans do czołowej czwórki. Na drodze do wielkiego finału gospodarzom stanęli zawodnicy AS Progresu Nowa Huta. Goście z Krakowa wygrali z GKS 4:2.

W meczu o 3. miejsce młodym zawodnikom z Garwolina zabrakło skuteczności przy stanie 1:2. Zmasowane ataki na bramkę Korony Kielce nie przynosiły efektu. Goście wyprowadzili skuteczne kontry strzelając 2 bramki, w tym ostatnią do pustej bramki po wprowadzeniu w Wildze ?lotnego? bramkarza. - Cieszę się z postawy chłopaków. W każdym meczu podjęli walkę, nie poddawali się. Zaprezentowali się naprawdę dobrze w konfrontacji z najlepszymi zespołami w Polsce ? przyznał Łukasz Grązka.

reklama


Skład Wilgi Garwolin: Maciej Lis, Szymon Szulc, Waldemar Mrugała, Dawid Kurach, Szymon Rękawek, Przemysław Sobieszek, Sebastian Mrugała, Michał Masny, Jan Tobiasz, Bartek Tobiasz.

W meczu decydującym o triumfie zmierzyły się zespoły Krakowa i Kielc. Od początku przewagę mieli gracze Progresu, którzy na przerwę schodzili z prowadzeniem 2:0. Po zmianie stron szybko strzelona 3. bramka ustawiła mecz. Zawodnicy z Małopolski imponowali precyzyjnym realizowaniem taktyki i dzięki pressingowi na całym boisku nie dali rywalom możliwości do obrobienia strat. Honorowe trafienie Korona zaliczyła na 3 minuty przed końcem.

Skład zwycięzców (trener Marcin Pasionek): Dorian Ciężkowski, Jakub Skrzyński, Piotr Cholewa, Marek Kubuśka, Paweł Wilk, Michał Ozga, Michał Bujas, Michał Zięba, Daniel Wiśniewski, Oskar Świeca.

Każda z drużyn wyjechała z Garwolina z dyplomem i pucharem. Nagrody wręczali starosta powiatu Marek Chciałowski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, przewodniczący rady miasta Marek Janiec, prezes Wilgi Garwolin Waldemar Mrugała.

Królem strzelców zawodów, z dorobkiem 7 goli, został Kacper Sławiński z Jagielloni, jego klubowego kolegę Jana Kopeckiego uznano najlepszym bramkarzem. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju odebrał Błażej Szczepaniak z Korony. Wśród gospodarzy na wyróżnienie zasłużył Szymon Rękawek. Dodatkową nagrodę wręczono Szymonowi Szulcowi z Wilgi za strzelenie najpiękniejszej bramki turnieju. 12-latek w meczu z Koroną zaliczył rajd przez całe boisko zakończony golem.

Z ramienia głównego organizatora turnieju ? Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie ? imprezę pilotował Witold Trzmielewski. Sędziowali Marcin Żak i Marek Zatorski. Pomocą w organizacji wykazały się dziewczyny z żeńskiej sekcji piłkarskiej GKS oraz rodzice zawodników klubu z sekcji rocznika 2000.

Komplet wyników

Grupa I

Wilga Garwolin ? Widzew Łódź 3:4

Bogdanka Łęczna ? Korona Kielce 2:6

Wilga Garwolin ? Korona Kielce  3:2

Widzew Łódź ? Bogdanka Łęczna 0:4

Bogdanka Łęczna ? Wilga Garwolin 1:2

Widzew Łódź ? Korona Kielce 2:4

Tabela

1. Wilga Garwolin 6 8:7

2. Korona Kielce 6 12:7

3. Bogdanka Łęczna 3 7:8

4. Widzew Łódź 3 6:11

Grupa II

Pogoń Siedlce ? Jagiellonia Białystok 0:4

Polonia Warszawa ? Progres Nowa Huta 1:4

Pogoń Siedlce ? Progres Nowa Huta 0:3

Jagiellonia Białystok ? Polonia Warszawa 4:1

Jagiellonia Białystok ? Progres Nowa Huta 2:0

Pogoń Siedlce ? Polonia Warszawa 2:0

Tabela

1. Jagiellonia Białystok 9 16:1

2. AS Progres Nowa Huta 6 7:3

3. Pogoń Siedlce 3 2:7

3. Polonia Warszawa 0 2:10

Mecz o 7. miejsce

Widzew Łódź ? Polonia Warszawa 0:3

Mecz o 5. miejsce

Bogdanka Łęczna ? Pogoń Siedlce 4:3

Półfinały

Wilga Garwolin ? Progres Nowa Huta 2:4

Jagiellonia Białystok ? Korona Kielce 3:3 k. 1:3

Mecz o 3. miejsce

Wilga Garwolin ? Jagiellonia Białystok 1:4

Finał

Progres Nowa Huta ? Korona Kielce 3:1

Końcowa kolejność

1. AS Progres Nowa Huta

2. Korona Kielce

3. Jagiellonia Białystok

4. Wilga Garwolin

5. Bogdanka Łęczna

6. Pogoń Siedlce

7. Polonia Warszawa

8. Widzew Łódź

 

 

Zdjęcia z 1. dnia turnieju


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz