W B-Klasie koniec rundy

Opublikowano: 14 listopad 2012, 08:17 Kategoria Sport
amurorzeł parysówwilga II

W zaległych b-klasowych derbach Orzeł Parysów pokonał Amur Wilga 4:3. Niespodziewanej porażki doznały rezerwy IV-ligowej Wilgi. Drużyny z powiatu garwolińskiego zajmują na koniec rundy jesiennej miejsca od 3. do 5.

Kibice w Parysowie byli świadkami derbów, które obfitowały w wiele sytuacji podbramkowych. W pierwszych minutach przewagę uzyskali goście z Wilgi. Po kwadransie gry prowadzenie objęli jednak gospodarze po strzale Ryszarda Tomaszczuka. Wyrównanie było autorstwa również zawodnika Orła, który nieszczęśliwie odbił piłkę po wrzutce Wojciecha Parola. Przed zmianą stron gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Przytomnością w polu karnym wykazał się Tomasz Naperd.

W drugiej połowie Amur szybko wyrównał po trafieniu Bartłomieja Winka. Niedługo później strzelec gola otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska. Osłabienie rywala wykorzystał Damian Piętka, który wyprowadził Orła na 3:2. Mimo grania w dziesiątkę Amur zdołał ponownie wyrównać. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Strzeżek. Decydującą akcję w końcówce przeprowadzili miejscowi. Orzeł po uderzeniu Pawła Anczarskiego II sięgnął po zwycięstwo w ostatnim meczu rundy jesiennej.

- Był to naprawdę ciężki mecz. Amur zaskoczył mnie dobrą grą. Trzeba przyznać, że grali lepiej piłką. My mieliśmy więcej szczęścia przy strzałach. Dodatkowo nie mogłem skorzystać z 4 podstawowych zawodników ? mówi trener Orła Wiesław Białecki.

Orzeł w 10 meczach wygrał 7, pozostałe zakończyły się porażkami. Daje to 4. miejsce w tabeli. ? Liczyłem, że tych punktów będzie więcej, ale jeszcze nie wszystko stracone. Od stycznia rozpoczynamy przygotowania do wiosny. Wzmocnimy się 3 obrońcami ? dopowiada szkoleniowiec. 3 oczka mniej na półmetku rozgrywek ma Amur Wilga, którego bilans to 6 zwycięstw i 4 porażki.

Orzeł Parysów ? Amur Wilga 4:3 (2:1)
Bramki: Ryszard Tomaszczuk, Tomasz Naperd, Damian Piętka, Paweł Anczarski II - samobójcza, Bartłomiej Winek, Michał Strzeżek
Orzeł: Wójcik, Cichowski, Kwiatkowski, Kielak, Robakowski, P. Anczarski II (Baranowski), Jakóbczak, Tomaszczuk, D. Piętka, Naperd, Maruszak (Robakowski).
Amur: Jobda, Mateusz Głowala, Zagrodzki, Kwiatkowski, Lewandowski (Grzęda), Szczepański, Gajownik, Gruszczyński, Strzeżek, W. Parol, Cichecki (Winek).

Najwyżej spośród drużyn z powiatu garwolińskiego rundę jesienną zakończyła Wilga II Garwolin. GKS lepszym wynikiem bezpośredniego spotkania wyprzedza Orła Parysów. W ostatniej kolejce rezerwy IV-ligowca nieoczekiwanie przegrały z KS Glinianka 2:3.

Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po trafieniach Piotr Pioruna. Coraz lepiej radzący sobie po kontuzji napastnik drugie trafienie zaliczył po strzale z rzutu karnego. Po przerwie na boisku przeważającą stroną byli goście. Trener Marek Zatorski miał tylko jednego rezerwowego. Wielu zawodników z gry wykluczyły kartki lub wyjazdy do szkoły.

Wilga II Garwolin ? KS Glinianka 2:3 (2:0)
Bramki dla Wilgi: Piotr Piorun
Wilga: Nurzyński, Kędziorek, Głowala, Grązka, C. Piętka, Rzęsiewicz, P. Wielgosz, Sitek, Wichowski, Piotrun, Marcin Makulec (M. Wągrodzki).