11. kolejka B-Klasy: Amur ogrywa Wilgę II

Opublikowano: 06 listopad 2012, 08:01 Kategoria Sport
amurwilga IIparysów

Trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach nie wyszła na dobre zawodnikom Wilgi II Garwolin, którzy przegrali w derbach w Wildze 1:3. W takim samym stosunku z Vulcanem II przegrał Orzeł Parysów.

Niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie, Amur Wilga pokonał rezerwy IV-ligowej Wilgi. Do przerwy gospodarze prowadzili po trafieniu Kacpra Szczepańskiego, który wykorzystał podanie Wojciecha Parola. Kolejne bramki padły po zmianie stron. Obie drużyny walczące w derbach zaostrzyły grę. Efektem była seria żółtych kartek, która z czasem przerodziła się w festiwal czerwieni. Najpierw z boiska wyleciał Bartosz Lodowski z Amura. Mimo osłabienia gospodarze strzelili drugą bramkę. W 70. minucie grającego z konieczności w bramce Michała Janisiewicza ubiegł Michał Gajownik. Ten sam zawodnik podwyższył kilka minut później na 3:0.

Gościom puściły nerwy. Za dyskusję z arbitrem drugą żółtą kartkę zobaczył wprowadzony po przerwie Patryk Lange. Wilga II kończyła mecz w dziewiątkę. Czerwoną kartkę zobaczył także Paweł Walicki. W końcówce rzutu karnego dla zespołu z Garwolina nie wykorzystał Albert Wiechowski. Strzał obronił Damian Jobda. Pomocnik GKS zrehabilitował się w ostatniej minucie gry strzelając honorowego gola dla gości.

- Mieliśmy bardzo duże problemy kadrowe, co przełożyło się na rozegranie bardzo słabego spotkania ? przyznał trener Wilgi II Marek Zatorski.

Amur Wilga ? Wilga II Garwolin 3:1 (1:0)
Bramki: Kacper Szczepański, Michał Gajownik 2 ? Albert Wiechowski
Amur: Jobda, Mateusz Głowala, Zagrodzki, Kwiatkowski, Gruszczyński (Grzęda), Szczepański (Cichecki), Gajownik, Lodowski, Strzeżek (Jeziorek), W. Parol, Winek.
Wilga II: Janisiewicz, E. Wielgosz, Głowala, P. Wielgosz, Piętka, Kędziorek (Rzęsiewicz), Mariusz Makulec (Lange), Wągrodzki, Wiechowski, Sitek, Walicki.

Dobrej passy pięciu wygranych z rzędu nie udało się podtrzymać Orłowi Parysów. Podopieczni Wiesława Białeckiego ulegli na wyjeździe Vulcanowi II Wólka Mlądzka 1:3. ? Szkoda straconych punktów, bo góra też je gubiła. Widocznie dwutygodniowa przerwa źle podziałała na chłopaków, bo marnowali seryjnie sytuacje sam na sam z bramkarzem ? mówi trener Orła Wiesław Białecki. Orzeł w drugiej połowie strzelił bramkę kontaktową, która okazała się jedyną w meczu. Jej autorem był Marcin Chyża.

Vulcan II Wólka Mlądzka ? Orzeł Parysów 3:1 (2:0)
Bramka dla Orła: Marcin Chyża