Wilga wygrała z Iłża i pogodą

Opublikowano: 29 październik 2012, 08:14 Kategoria Sport
wilga garwolinpolonia iłża

- To był dla nas mecz o sześć punktów ? przyznał trener Wilgi Marek Krawczyk. GKS odniósł drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie pokonując w Iłży Polonię 2:0 (2:0). Mecz pod Radomiem był jednym z trzech, które zostały rozegrane w 13. kolejce IV ligi.

A wszystko przez nagły atak zimy. Wilga pod granicę województw mazowieckiego i świętokrzyskiego jechała pełna obaw ? o stan boiska i o postawę rywali. Polonia 9 z 12 ligowych punktów zdobyła w 3 ostatnich meczach.

Na szczęście boisko w Iłży było dobrze przygotowane. Od pierwszych minut przewagę miał GKS, który radził sobie bez pauzującego za kartki stopera Bartłomieja Szczęśniaka. Zdaniem trenera Krawczyka, Wilga zagrała najlepszą połowę w sezonie. Efektem były dwie bramki. W 24. minucie indywidualną akcją popisał się Kamil Zawadka. 9 minut później Wilga skopiowała rozegranie rzutu wolnego z meczu z Mszczonowianką. Piotr Talar dostał piłkę przed pole karne. Obrońca gości uderzył mocno i precyzyjnie. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Polonia w pierwszej połowie miała wyborną sytuację do zdobycia gola. Sytuację sam na sam wybronił Piotr Nurzyński. ? To była jedyna dobra okazja dla Iłży w całym meczu. Zdominowaliśmy grę w pierwszej części. Bramek powinno być więcej. Po przerwie boisko stało się grząskie, a dodatkowo my zagraliśmy słabiej, wdarł się chaos w nasze poczynania ? relacjonuje Marek Krawczyk.

Od 78. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce za faul na Łukaszu Puciłowskim.

W niedzielę, w przedostatniej serii spotkań rundy jesiennej, GKS zagra u siebie z przedostatnim Wulkanem Zakrzew.

Polonia Iłża ? Wilga Garwolin 0:2 (0:2)
Bramki dla Wilgi: Kamil Zawadka, Piotr Talar
Wilga: Nurzyński, Karol Zawadka, Bogusz, Korgul, Talar, Baranowski (Pyra), Kamil Zawadka, Puciłowski (Trojanek), Edyk (Marcin Makulec), Wachnicki, Kajtowski (Piorun).