9. kolejka B-Klasy: Nasi w czubie

Opublikowano: 23 październik 2012, 12:56 Kategoria Sport
wilga IIorzeł parysówamur

Wysokie miejsca w tabeli warszawskiej B-Klasy zajmują drużyny z powiatu garwolińskiego. Tym razem pauzowała Wilga II Garwolin. Mecze na wyjeździe wygrały zespoły Orła Parysów i Amura Wilgi. Oba zmierzą się w następnej kolejce.

Od sześciu seriach spotkań niepokonany jest Orzeł Parysów. Po najsłabszym meczu sezonu z poprzedniej kolejki, tym razem podopieczni Wiesława Białeckiego wrócili do dobrej gry. Choć łatwo nie było. - W pierwszej połowie zawodziła skuteczność, bo powinno być 5:0 dla nas. Dopiero po przerwie zaczęliśmy strzelać bramki ? mówi trener Orła. Gospodarze kilka razy zagrozili bramce gości, ale dobre spotkanie między słupkami rozgrywał Mariusz Wójcik.

KS II Wesoła ? Orzeł Parysów 0:5 (0:0)
Bramki dla Orła: Paweł Anczarski I, Paweł Anczarski II, Marcin Chyża
Orzeł: Wójcik, Baranowski, Kielak, Soszyński, Cichowski, Kwiatkowski, P. Anczarski I, Jakubowicz, Jakóbczak, P. Anczarski II, Chyża.

W pierwszej połowie meczu Glinianki z Amurem padły dwie bramki. Prowadzenie gościom dał Kacper Szczepański, a wyrównanie padło w ostatnich minutach tej odsłony gry. Wcześniej z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Łukasz Lewandowski z Wilgi.

W drugiej połowie przeważającą stroną byli przyjezdni. W efekcie prowadzenie Amurowi dał Michał Strzeżek, który popisał się rajdem prawą stroną przez połowę boiska. Na 3:1 podwyższył wprowadzony po przerwie Wojciech Parol. Asystą przy golu na 4:1 popisał się Szczepański, który wyłożył piłkę Mariuszowi Cicheckiemu. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką.

KS Glinianka ? Amur Wilga 2:4 (1:1)
Bramki dla Amura: Kacper Szczepański, Michał Strzeżek, Wojciech Parol, Mariusz Cichecki
Amur: Jobda, Mateusz Głowala, Zagrodzki, Kwiatkowski, Lewandowski, Gajownik, Lodowski (W. Parol), Strzeżek, Gruszczyński, Cichecki, Szczepański.

W 9. kolejce pauzowała Wilga II Garwolin.