Ligowa zajawka

Opublikowano: 05 październik 2012, 10:16 Kategoria Sport
piłka nożna

Ciężki sprawdzian czeka garwolińską Wilgę w pierwszej październikowej kolejce IV ligi. W siedleckiej okręgówce derby w Trąbkach. Klasę niżej ciekawie zapowiada się wyjazdowy mecz Promnika do Sulejówka. Na boiskach B-Klasy o powrót na fotel lidera powalczy Wilga II.

Przed tygodniem Wilga przegrała z wiceliderem w Żyrardowie 1:2, choć w drugiej połowie zdecydowanie przeważała. Jeśli dobra od pierwszej minuty meczu z liderem GKS będzie grał skoncentrowany i nie straci pierwszy bramki, w Garwolinie Mszczonowianka może zostać pokonana. Wilga na własnym boisku w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Drużyna z Mszczonowa w dziewięciu spotkaniach nikt nie zdołał pokonać.

10. kolejka IV ligi (południe)
Wilga Garwolin (9) - Mszczonowianka Mszczonów (1) 7 października, 15:30

W siedleckiej okręgówce szansą na przerwanie serii porażek dla Wilgi Miastków i Zrywu Sobolew będą mecze z Ostrówkiem i Małkinią. Do Huty Mińskiej wyjeżdża Sęp Żelechów. W Trąbkach dojdzie do derbów miejscowego Hutnika i Orła Unin.

10. kolejka siedleckiej Ligi Okręgowej
Wilga Miastków (15) - LKS Ostrówek (10) 6 października, 14:00
Hutnik Huta Czechy (7) - Orzeł Unin (16) 6 października, 15:00
Tygrys Huta Mińska (6) - Sęp Żelechów (9) 6 października, 15:30
Zryw Sobolew (11) - MKS Małkinia (8) 7 października, 15:00

Najwyżej sklasyfikowana drużyna z powiatu w warszawskiej A-Klasie Promnik Łaskarzew pojedzie do Sulejówka, gdzie czekać na niego silne będą rezerwy IV-ligowej Victorii. Wyjazdowe mecze także przed Wisłą Maciejowice, KS Puznówka 1996 i Burzą Pilawa. Przed własną publicznością w Łaskarzewie z Borem Regut zagra Snajper Sośninka.

8. kolejka warszawskiej A-Klasy
Korona Góra Kalwaria (1) - Wisła Maciejowice (9) 6 października, 15:30
Sokół Celestynów (13) - KS Puznówka 1996 (8) 7 października, 15:00
Snajper Sośninka (6) - Bór Regut (7) 7 października, 15:00 w Łaskarzewie
Victoria II Sulejówek (3) - Promnik Łaskarzew (5) 7 października, 15:30
Start II Otwock (14) - Burza Pilawa (12) 7 października, 16:00

Na najniższym szczeblu po kolejce pauzy na boisko wraca Orzeł Parysów. Amur pojedzie do Rzakty na mecz z Przelewem Glinianka. W Wildze, gdzie gospodarzem będzie KS Sobienie Jeziory, odbędzie się spotkanie Wilgi II.