6. kolejka A-Klasy: Derby dla Promnika

Opublikowano: 26 wrzesień 2012, 19:48 Kategoria Sport
snajperpromnikburzapuznówkawisła

Jedna bramka zdecydowała o zwycięstwie w derbach Łaskarzewa. Promnik pokonał Snajpera Sośninkę 1:0 (0:0). W 6. kolejce warszawskiej A-Klasy w Pilawie rozgrywane były też inne derby. W nich Burza zremisowała bezbramkowo z KS Puznówka 96. Wyjazdowe zwycięstwo zaliczyła Wisła Maciejowice.

Promnik, który zagrał dzisiaj na własnym boisku w roli gościa, do meczu ze Snajperem przystępował bez dwóch filarów drużyny ? stopera Grzegorza Opieki (kartki) i bramkarza Michała Bieńki. W pierwszym kwadransie kilkuset kibiców zobaczyło kilka groźnych akcji z obu stron. W Snajperze próbował Dariusz Zając, po przeciwnej stronie dwukrotnie strzelał Seweryn Brzostowski. Promnik najbliżej objęcia prowadzenia był w 16. minucie. Piłka po strzale główką Sebastiana Kaczyńskiego uderzyła w poprzeczkę.

Po zmianie stron gra nadal toczyła się przeważnie w środkowej części boiska. Nie brakowało ostrych starć i kartek pokazywanych przez arbitra. Kluczowa dla wyniku derbów była akcja z 60. minuty gry. Rajd prawą stroną boiska dośrodkowaniem, które okazało się strzałem, zakończył Cezary Błażejczyk. Trzy minuty wcześniej przed stratą bramki po strzale Waldemara Paszkowskiego Promnika uchronił bramkarz Dariusz Paziewski.

Radość z prowadzenia gości szybko przyćmił Rafał Świder, który w pięć minut zarobił dwie żółte kartki. Snajper nie potrafił wykorzystać gry w przewadze. Akcje gospodarzy w większości kończyły się na 20 metrze przed bramką. Okazje do wyrównania mieli Mariusz Jóźwicki i Karol Zowczak. Promnik po kontrze mógł podwyższyć na 2:0, ale uderzenie strzelca bramki minęło słupek Artura Krawczyka.

W doliczonym czasie gry groźnej kontuzji kolana nabawił się Przemysław Poświata z Promnika, po którego przyjechała karetka. Po zejściu z boiska Cezarego Jóźwickiego, napastnik ŁKS za dyskusje z sędzią zarobił drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

- Był to słaby mecz obu drużyn, które nie pokazały w pełni swoich możliwości. Nerwy i presja miały wpływ na grę ? ocenił krótko mecz Jan Paszkowski, kierownik Snajpera.

- Mecz jak na A-Klasę był prowadzony w szybkim tempie. Przy większej naszej determinacji wynik mógłby być wyższy. Liczę, że na wiosnę derby będą lepszym widowiskiem ? przyznał trener Promnika Dariusz Winek. Szkoleniowiec chwali grę swojego bramkarza.

Snajper Sośninka ? Promnik Łaskarzew 0:1 (0:0)
Bramka: Cezary Błażejczyk
Snajper: A. Krawczyk, Długosz, C. Krawczyk, W. Paszkowski, Wasilka, P. Zowczak (Richert), Moczulski, A. Paszkowski (K. Zowczak), Zając, Klacz, Rutkowski (Jóźwicki).
Promnik: Dariusz Paziewski, Michalczyk, Jankowski, Świder, S. Brzostowski, P. Brzostowski, Cichecki (Buhowicz), Kaczyński, Błażejczyk (Rutkowski), Daniel Paziewski (Poświata), Jóźwicki (Paśnicki).

W innym dzisiejszym pojedynku derbowym Burza zremisowała na własnym boisku, grając w roli gościa, z KS Puznówka 96 0:0

KS Puznówka 96 - Burza Pilawa 0:0

Niespodziankę sprawiła Wisła Maciejowice, która pokonała w Wiązownej Advit 3:1.

Advit Wiązowna ? Wisła Maciejowice 1:3