5. kolejka A-Klasy: Snajper gromi Wisłę

Opublikowano: 25 wrzesień 2012, 07:13 Kategoria Sport
burzasnajperpromnikwisłapuznówka

Wiele emocji dostarczyło spotkanie derbowe Wisły i Snajpera. Remisy zanotowały drużyny Promnika i Burzy. Mecz przegrała Puznówka. W warszawskiej A-Klasie rozegrano 5. kolejkę spotkań.

Po raz kolejny dwa oblicza swojego zespołu obejrzeli kibice Snajpera Sośninki. Pierwsze 45 minut meczu derbowego z Wisłą Maciejowice nie zwiastowały ostatecznej wysokiej wygranej. Kosynierzy stworzyli kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia goli, wykorzystali jedynie dwie. Mimo przewagi Snajperowi udało się dwukrotnie obejmować prowadzenie. ? Wisła zdecydowanie przeważała w pierwszej połowie. My nie mogliśmy wejść w mecz ? komentuje napastnik drużyny z gminy Łaskarzew Filip Rutkowski.

Po przerwie na boisku istniała tylko drużyna gości. Dariusz Zając, który pojawił się na boisku, co chwilę ruszał prawą stroną boiska, gubiąc obrońców Wisły. Z sześciu bramek Snajpera w drugich 45 minutach na uwagę zasługują dwa trafienia. Na 4:2 pięknym strzałem z woleja trafił Adam Paszkowski. Przy stanie 6:2 stoper Wisły otrzymał czerwoną kartkę za faul w polu karnym. Jedenastkę w niekonwencjonalny sposób wykorzystali Mateusz Kępka i Grzegorz Moczulski. Ten pierwszy trącił lekko piłkę, a drugi przy zdziwieniu przeciwników i... kolegów z drużyny posłał futbolówkę do bramki.

W kadrze Snajpera zadebiutował Mateusz Borkowski. Urodzony w 1995 roku obrońca miał rok przerwy w graniu. Wcześniej występował m.in. w Mazurze Karczew. Po dwóch porażkach 2:6 z rzędu, Snajper wygrał wysoko. W środę zespół z Sośninki zmierzy się w derbach z Promnikiem Łaskarzew.

Wisła Maciejowice ? Snajper Sośninka 2:8 (2:2)
Bramki: Paweł Krogulec 2 - Grzegorz Moczulski 3, Mariusz Jóźwicki 2, Adam Paszkowski, Dariusz Zając, Mateusz Kępka
Wisła: Kowalczyk, Mazur, Grylak, Sitnik, Pogoda, Pracz (R. Włodarczyk), Cyrta, Jóźwik, Misiak, Krupa (Kuczyński), Krogulec (Sitnik).
Snajper: A. Krawczyk, Borkowski, M. Kępka, C. Krawczyk, Długosz, Klach (Zając), Moczulski, Rutkowski (K. Zowczak), A. Paszkowski, W. Paszkowski, Jóźwicki.

Pierwszy remis w sezonie zanotował ŁKS. Promnik podzielił się punktami z rezerwami Startu Otwock. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił niezawodny Cezary Jóźwicki.

Promnik Łaskarzew - Start II Otwock 1:1
Bramka dla Promnika: Cezary Jóźwicki
Promnik: Bieńko, M. Mikulski (Rutkowski), Paśnicki, Opieka, Buhowicz, P. Brzostowski, S. Kaczyński (Świder), Cichecki (Dariusz Paziewski), Kozikowski (Błażejczyk), Daniel Paziewski, Jóźwicki.

Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Burzy z Vulcanem. Przy bramce Denisa Dobrowolskiego asystował Mateusz Szwej.

Burza Pilawa ? Vulcan Wólka Mlądzka 1:1 (0:0)
Bramka dla Burzy: Denis Dobrowolski
Burza: Kazimierak, Saganek, Bylinka, Golewski, P. Piętka, Dobrowolski, Osiak, Foryś, M. Piętka (S. Konarzewski), J. Konarzewski (T. Trzeciak), Szwej.

Na skandaliczną pracę sędziów w meczu z Borem Regut narzeka trener KS Puznówka 96. ? To był wyrównany mecz, gdzie sędziowie wypaczyli wynik. Szkoda chłopaków, bo podobała mi się ich gra w tym meczu ? mówi Przemysław Mazek. seria błędów arbitrów rozpoczęła się już przy pierwszej bramce, która zdaniem trenera Puznówki padła z dwumetrowego spalonego. - Jeszcze przed przerwą Radek Parzyszek wbiegł w pole karne, trącając sobie piłkę głowę, chwilę później otrzymał cios karate od zawodnika z Reguta, a sędzia stwierdził, że Radek za nisko trzymał głowę ? relacjonuje Przemysław Mazek.

Konsternacja ogarnęła zawodników obu zespołów w drugiej połowie. Łukasz Szczepek po rzucie wolnym rywali wybijał piłkę będąc metr przed bramką. Ku zdziwieniu wszystkich piłkarzy sędzia nakazał wznowić grę z środka, bo uznał, że piłka przekroczyła linię bramkową. ? Ci sędziowie nie powinni nawet biegać po boiskach LZS ? kończy rozżalony trener drużyny z gminy Pilawa.

Bór Regut ? KS Puznówka 1996 3:0 (1:0)
Puznówka: Górski, M. Rosłaniec, M. Parzyszek, Grzelak, Grzegrzółka, Szczepek (Kubik), R. Parzyszek, K. Mazek, Kucharzewski (G. Rosłaniec), Całka, Sterna (Ł. Rosłaniec).