2. kolejka A-Klasy: Wygrane Snajpera i Puznówki

Opublikowano: 04 wrzesień 2012, 08:24 Kategoria Sport
burzapuznówkawisłasnajperpromnik
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Snajper Sośninka po dwóch debiutanckich meczach w A-Klasie pozostaje niepokonany. Po 3 punkty w 2. serii spotkań sięgnęli w derbach z Wisłą Maciejowice zawodnicy KS Puznówka 96. Wysokie porażki Promnika i Burzy Pilawa.

Początek meczu Snajpera z Advitem Wiązowną pokazał duże zaangażowanie gospodarzy w meczu. - Pierwsze minuty pokazały że będziemy walczyć o wygraną. Ok 10 minuty w polu karnym faulowany był Grzegorz Moczulski, a karnego na bramkę zamienił Mateusz Kępka ? relacjonuje Damian Richert, prezes Snajpera.

Po kolejnych 10 minutach było już 2:0. Prawą stroną akcję przeprowadził Dariusz Zając, który podał do Moczulskiego. Zawodnik gospodarzy popisał się sztuczką techniczną, przerzucając piłkę na obrońcą. Strzał z pierwszej piłki zatrzymał się w siatce bramki Adivitu. W drugiej połowie miejscowi cofnęli się do obrony, kontrolując jednocześnie boiskowe poczynania. - Gra mogła się podobać. Zdobywamy kolejne 3 ważne punkty na własnym terenie ? ocenia prezes.

Snajper Sośninka ? Advit Wiązowna 2:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Kępka, Grzegorz Moczulski
Snajper: Ł. Kępka, M. Kępka, Długosz, P. Zowczak, Wasilka, Zając, A. Paszkowski (Richert), Rutkowski (K. Zowczak), W. Paszkowski, (Jóźwicki), Moczulski (C. Krawczyk), Klach.

Vulcan Wólka Mlądzka urządził sobie kanonadę z kolejną z drużyną powiatu garwolińskiego. Drużyna spod Otwocka rozgromiła Promnika Łaskarzew 6:1 (tydzień wcześniej 12:1 z Wisłą Maciejowice). Honorowe trafienie dla ŁKS, w drugiej połowie, zaliczył Cezary Błażejczyk.

Vulcan Wólka Mlądzka ? Promnik Łaskarzew 6:1 (3:0)
Bramka dla Promnika: Cezary Błażejczyk
Promnik: Bieńko, Jóźwicki (Rutkowski), Jankowski, Opieka, Buhowicz (Kliczek), Poświata, Kaczyński, Świder, Kurach (E. Kozikowski), Paziewski, C. Jóźwicki (Błażejczyk).

Derby Puznówki z Wisłą w pierwszej połowie był wyrównanym pojedynkiem. Lepszą skutecznością wykazali się gospodarze, którzy wykorzystali obie 100-procentowe sytuacje. Najpierw w sytuacji sam na sam bramkarza z Maciejowice przelobował Daniel Celiński. Później kilkoma podaniami z pierwszej piłki gospodarze rozklepali defensywę gości. Akcję wykończył Łukasz Szczepek.

W pierwszej połowie sędzia z boiska wyrzucił zawodnika Wisły. Od tej pory goście mieli wiele pretensji do pracy arbitra. Kumulacją nerwów była sytuacja z drugiej części gry, gdy sędzia wskazał na rzut karny po faulu na graczu z Puznówki. Po tej akcji z boiska wyleciał drugi zawodnik przyjezdnych. Jedenastkę wykorzystał Mateusz Grzegrzółka. Wisła, grając w dziewięciu, trafiła z rzutu karnego. Wynik ustalił drugim trafieniem w meczu Celiński.

- W pierwszej połowie, dopóki nie strzeliliśmy bramki na 2:0, gra zespołu podobała mi się. Po przerwie przy wysokim prowadzeniu każdy z chłopaków grał pod siebie, czego nie pochwalam. Mieliśmy jeszcze kilka okazji do strzelenia kolejnych bramek ? ocenia Przemysław Mazek, trener Puznówki.

KS Puznówka 96 ? Wisła Maciejowice 4:1 (2:0)
Bramki dla Puznówki: Daniel Celiński 2, Łukasz Szczepek, Mateusz Grzegrzółka (karny)
Puznówka:
Kowalczyk (Górski), Ł. Rosłaniec, Grzelak, M. Rosłaniec, Grzegrzółka, Kucharzewski (Sterna), Parzyszek (S. Rosłaniec), Mazek, Całka, Szczepek, Celiński.

Bez punktu w tym sezonie pozostaje także Burza Pilawa. Podopieczni Artura Trzpila przegrali na własnym boisku z rywalem zza miedzy Wisłą Dziecinów 1:3. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Hubert Osiak po zagraniu Sławomira Konarzewskiego.

Burza Pilawa ? Wisła Dziecinów 1:3
Bramka dla Burzy: Hubert Osiak
Burza: Kazimierak, Saganek, Bylinka, P. Piętka, Golewski, T. Trzeciak (Gazda), Błachnio, Osiak, Dobrowolski, S. Konarzewski (Winek), Szwej.