Dreszczowiec GKS. Wilga wciąż niepokonana

Opublikowano: 02 wrzesień 2012, 19:57 Kategoria Sport
wilga garwolinznicz pruszków

Fatalna pierwsza połowa i rzut karny w ostatnich sekundach meczu. W 4. kolejce IV ligi Wilga Garwolin zremisowała ze Zniczem II Pruszków 2:2 (0:2) i jest w gronie dwóch niepokonanych drużyn ligi.

Już w 4. minucie Wilga mogła objąć prowadzenie w pierwszej swojej akcji. Jacek Kajtowski zgrał przytomnie na 16 metr do Daniela Bogusza, a ten uderzył w zewnętrzną stronę prawego słupka bramki Znicza. W odpowiedzi goście 60 sekund później przeprowadzili akcję, po której cieszyli się z prowadzenia.

W grze gospodarzy w pierwszej połowie widać było bezradność. Wzajemne pretensje wprowadziły nerwowość, która przyczyniła się do nieupilnowania rywala. W 9. minucie goście prowadzili już 2:0. Przed przerwą pruszkowianie mogli prowadzić 3:0, ale znakomitą interwencją w sytuacji sam na sam popisał się Łukasz Mariak. GKS próbował strzelić bramkę kontaktową. Dwukrotnie bliski szczęścia był Mariusz Dróżdż, okazje mieli także Kamil Zawadka i Kajtowski.

Po zmianie stron Wilga zaczęła z animuszem. Wprowadzony od początku drugiej połowy Piotr Baranowski trafił do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W 66. minucie zza obrońców w pole karne wpadł Kamil Zawadka. Pomocnik Wilgi trącił piłkę, ale ta odbiła się od bramkarza. 2 minuty później ten sam zawodnik wpisał się wreszcie na listę strzelców. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Puciłowskiego, Kamil Zawadka odnalazł się w zamieszaniu i mocnym strzałem posłał futbolówkę do bramki.

W kolejnych minutach trwało oblężenie bramki Znicza. Gola na wagę remisu mogli strzelić Kajtowski, ponownie Zawadka, Patryk Mianowski. 10 minut przed końcem na boisku pojawił się Paweł Pyra. Sędzia do przepisowego czasu gry doliczył 5 minut. Gdy do końca pozostało 45 sekund, prostopadłą piłkę w polu karnym przyjął Pyra. Najmłodszy w zespole Wilgi umiejętnie się zastawił i zmusił obrońcę z Pruszkowa do faulu. Rzut karny wykorzystał z zimną krwią Łukasz Korgul. Trybuny stadionu oszalały. Po wznowieniu gry od środka arbiter zakończył mecz.

- Cieszę się z tego punktu, ale nie potrafię wytłumaczyć tego co stało się w pierwszej połowie. Oddaliśmy zupełnie środek pola. Było to nasze najgorsze 45 minut w tym sezonie ? przyznał po meczu Marek Krawczyk, trener Wilgi.

Następny mecz GKS zagra w środę z Szydłowianką w Szydłowcu. Kolejna okazja do zobaczenia zawodników Wilgi w Garwolinie już w sobotę o godz. 11. Wczesna pora meczu z Pilicą Białobrzegi spowodowana jest niedzielnymi obchodami 90-lecia klubu.

Wilga Garwolin ? Znicz II Pruszków 2:2 (0:2)
Bramki: Kamil Zawadka, Łukasz Korgul (karny) ? Filip Jaworski, Dawid Jankiewicz
Wilga: Mariak, Karol Zawadka, Korgul, Szczęśniak, Mianowski, Dróżdż (Edyk), Kamil Zawadka, Bogusz (Pyra), Puciłowski, Wachnicki (Baranowski), Kajtowski.