Nie będzie medalu w singlu

Opublikowano: 01 wrzesień 2012, 10:04 Kategoria Sport
tenis stołowypiotr grudzień

Piotr Grudzień nie powtórzy sukcesu z Igrzysk Paraolimpijskich z Pekinu. Srebrny medalista sprzed czterech lat odpadł z rywalizacji singlistów po rozgrywkach grupowych.

W pierwszym meczu niespełna 22-letni tenisista przegrał z Irakijczykiem Saeedem Ali 0:3 (-8, -10, -5). Aby myśleć o awansie z grupy wczoraj Piotr Grudzień musiał wysoko w trzech setach pokonać Richarda Csejteya. Niestety po pierwszym secie wygranym przez Słowaka było jasne, że Piotr żegna się z turniejem singlistów. Na osłodę została wygrana ze zwycięzcą grupy 3:1 (-9, 10, 10, 8).

Pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) zawodnik szansę na paraolimpijski medal ma jeszcze w rywalizacji drużynowej. W 1/8 finału rywalami biało-czerwonych będą Ukraińcy (5 września). W kolejnej rundzie na drodze do strefy medalowej staną Francuzi lub Belgowie.