Józefów zdobyty

Opublikowano: 27 sierpień 2012, 10:19 Kategoria Sport
wilga garwolin

Po 3 kolejkach IV ligi w gronie 3 niepokonanych drużyn jest Wilga Garwolin. W sobotę GKS wygrał w Józefowie z Józefovią 4:2 (1:2). ? Okazuje się, że nie taki diabeł straszny ? ocenia ligowe realia trener beniaminka Marek Krawczyk.

Sobotni mecz był dla Wilgi pierwszym wyjazdowym w tym sezonie. Rywal - inny beniaminek IV ligi - to dobry znajomy GKS z gry okręgówce. W ostatnich dwóch sezonach mecze w Józefowie kończyły się wygraną gospodarzy. Tym razem powiedzenia do trzech razy sztuka nie można było zastosować. Początek meczu wyglądał podobnie jak w pierwszych meczach GKS. Wilga była stroną przeważająca, a rywale strzelali bramki. Wynik gracz gospodarzy otworzył już w 5. minucie gry. W 24. minucie wyrównał Mariusz Dróżdż. 10 minut później miejscowi ponownie objęli prowadzenie, którego nie oddali do przerwy.

Po zmianie stron na boisku istniał tylko jeden zespół. ? Pod każdym względem dominowaliśmy. W 48. minucie wyrównał Kamil Zawadka, na prowadzenie wyszliśmy w 67. minucie po uderzeniu Kuby Wachnickiego. Po tej bramce trochę się cofnęliśmy, była to nowość dla nas, bo po raz pierwszy prowadziliśmy w meczu ? mówi Marek Krawczyk. Na kilka minut przed końcem wynik po akcji z kontry ustalił Łukasz Puciłowski. - Wygraliśmy zasłużenie. Zwycięstwo smaczek nadaje wypowiedź trenera Józefovii, który obserwował nasz mecz z Okęciem. Miał stwierdzić, że Wilga i Okęcie to kandydaci do spadku ? zaznacza szkoleniowiec. Na zakończenie chwali kibiców z Garwolina, którzy liczną grupą przyjechali do Józefowa i nie szczędzili gardeł w dopingu.

W zwycięskim składzie GKS, w porównaniu do meczów 1. i 2. kolejki, doszło do kilku zmian. Pierwszy mecz w tym sezonie rozegrał prawy obrońca Karol Zawadka. Od pierwszej minut trener dał szansę aktywnemu we wcześniejszych spotkaniach po wejściu z ławki Piotrowi Baranowskiemu. W środku pola zagrał młody Paweł Edyk. W drugiej połowie na boisku pojawił się dawno niewidziany Bartłomiej Sitarek.

Józefovia Józefów ? Wilga Garwolin 2:4 (2:1)
Bramki dla Wilgi: Mariusz Dróżdż, Kamil Zawadka, Jakub Wachnicki, Łukasz Puciłowski
Wilga: Mariak, Karol Zawadka, Korgul, Szczęśniak, Talar (Mianowski), Baranowski (Sitarek), Kamil Zawadka, Edyk (Wachnicki), Puciłowski (Godlewski), Dróżdż, Kajtowski.