Triumf 4CV! III liga bez baraży?

Opublikowano: 17 kwiecień 2011, 20:24 Kategoria Sport
siatkówka4cv

Niedziela Palmowa okazała się szczęśliwa dla siatkarzy 4CV. W ostatnim spotkaniu II fazy rozgrywek IV ligi zawodnicy z Garwolina pokonali SKS Mega-Gim Zawidz 3:2. Drugie miejsce w tabeli może oznaczać bezpośredni awans do III ligi.

Na ponad 170-kilometrowy wyjazd do Zawidza zawodnicy 4CV udawali się dzisiaj z celem ugrania dwóch setów. Ten wynik dawał pewne drugie miejsce, gwarantujące grę w barażach. Początek spotkania nie zapowiadał końcowego zwycięstwa.

Gospodarze, którzy również walczyli o prawo gry o wyższą ligę, zdecydowanie wygrali partię otwarcia. Porażka nie wytrąciła z równowagi gości, którzy wygrali dwie kolejne partie. ? Mając osiągnięty cel,do naszej gry wdarło się trochę rozluźnienia i przegraliśmy czwartego seta ? relacjonuje Kamil Baran, środkowy drużyny z Garwolina. O honorowym, dodatkowym punkcie decydował tie-break. Postawienie przysłowiowej wisienki na torcie zespołowi 4CV nie przyszło łatwo. SPS piątego seta wygrał do 15.

4CV: Trzmielewski, Baran, Nurzyński, Kisiel, Ozimek, Kurek, Saganek (libero) ? Kaczyński, Bieńko.

Drugie miejsce w II fazie rozgrywek IV ligi daje zawodnikom z Garwolina prawo do gry w barażach o III ligę z drużyną MMKS Mińsk Mazowiecki. W ostatnich dniach pojawiły się jednak nieoficjalne informacje o wycofaniu się zespołu zza miedzy z rozgrywek ligowych. Czy tak rzeczywiście będzie? Przekonamy się w ostatnim tygodniu kwietnia.