Wilga Garwolin utrzymała się w IV lidze!

Opublikowano: 08 czerwiec 2024, 19:19 Kategoria Sport
wilga garwolin

Mimo porażki w piątkowym meczu z Ząbkovią Ząbki 2:5, Wilga Garwolin w przyszłym sezonie będzie nadal grała w IV lidze. To wszystko za sprawą korzystnych rozstrzygnięć w dzisiejszych meczach także na poziomie III ligi.

- Jestem wycieńczony. Dwie ostatnie godziny spędziłem nad telefonem – powiedział nam przed kilkoma minutami trener GKS Karol Zawadka. Co wydarzyło się na mazowieckich boiskach w ostatnich dwóch godzinach? Z punktu widzenia Wilgi najważniejsze były rezultaty pozostałych spotkań 32. serii spotkań. Dzisiaj nieoczekiwanie Józefovia Józefów wygrała na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów 3:0, a Oskar Przysucha poradził sobie w Markach z Marcovią 2:0. Oba zespoły, po dopisaniu trzech punktów, zbliżyły się punktowo do 10. w tabeli Wilgi.

O godz. 17 w stolicy rozpoczął się mecz miejscowego Ursusa z Błonianką, która także walczy o utrzymanie. Po bezbramkowej pierwszej połowie, gospodarze strzelili dwa gole i wygrali 2:0. Do pełni szczęścia z punktu widzenia GKS brakowało korzystnego wyniku w Sieradzu. W ostatniej kolejce III ligi Warta podejmowała Mławiankę. Zwycięstwo gości 2:0 oznacza, że w IV lidze nie trzeba będzie robić miejsca dla kolejnego mazowieckiego spadkowicza (po Pilicy Białobrzegi i Legionovii Legionowo). Lista drużyn, które spadną w tym sezonie do V ligi zamknie się w pięciu. I tu do głosu dochodzi boiskowa matematyka.

Układ gier ostatnich dwóch kolejek IV ligi sprawia, że nawet przy dwóch porażkach (u siebie z Wisłą II Płock i na wyjeździe ze zdegradowaną Marcovią Marki) Wilga zajmie w najgorszym przypadku 13. miejsce – pierwsze dające utrzymanie. – Kamień spadł nam z serca. To ogromna zasługa klubu, piłkarzy i ich rodzin – komentuje na szybko Karol Zawadka. Trener GKS zapewnia, że w dwóch ostatnich spotkaniach drużyna da z siebie wszystko i powalczy o komplety punktów.

Wilga Garwolin na poziomie IV ligi gra od sezonu 2012/2013.

Mecz z Wisłą II Płock Wilga zagra 15 czerwca o godz. 15 na boisku w Garwolinie. Wygrana gości będzie oznaczać awans Nafciarzy do III ligi.

Aktualna tabela mazowieckiej IV ligi (źródło: regiowyniki.pl)