sobota, 28 września 2024 00:10

Lekkoatleci Wilgi z sukcesami na różnych frontach

W pięciu imprezach różnej rangi startowali w ostatnich dniach lekkoatleci Wilgi Garwolin. 26.05. Warszawa – Ogólnopolski Mityng LA – rekord powiatu w kategorii juniorów młodszych na dystansie 3000m, ustanowił z wynikiem 9.00.60s Wojciech Grzegrzółka.

27.05. Siedlce – Regionalne Igrzyska Szkół Podstawowych – do Finałów Mazowieckich Igrzysk w lekkiej atletyce awans uzyskali: Wiktoria Barna – SP nr 1 Łaskarzew – skok w dal – 4.85m I miejsce, Maja Luśnia – SP Ruda Talubska – pchnięcie kula 3 kg – 10,52m – I miejsce, Zuzanna Kania – SP Głosków – 200m – 30.69s – III miejsce oraz Jakub Róg – SP Miastków – 1000m – 3.03.21s – III miejsce

28.05. Garwolin – Mistrzostwa Powiatu Szkół Średnich – I miejsca i tytuły Mistrzów Powiatu zdobyli: Maria Całka – rzut dyskiem i pchnięcie kulą, Małgorzata Dębecka – rzut oszczepem, Julia Kusińska – skok w dal z bardzo dobrym wynikiem – 5.19m,  Karolina Kałaska – 800m, Małgorzaata Jakubczak – 400m i sztafeta 4x400m, Szymon Kołnierzak – 800m. Drugie miejsca przypadły: Zofii Karczmarczyk – skok w dal, Małgorzacie Dębeckiej – rzut dyskiem, Agacie Świesiulskiej – 200m, a trzecie miejsce wywalczyła Oliwia Elmerych – skok w dal.

1.06. Radom – zawody p.n. „Olimpijskie Nadzieje Mazowsza U-16 -” – reprezentantki Wilgi zdobyły 6 medali – I miejsca  – Wiktoria Barna  - skok w dal – 4.55m – Maja Luśnia – pchnięcie kulą – 9.91m i rzut oszczepem – 29,61m. II miejsca – Zofia Karczmarczyk – skok w dal 4.52m, Klaudia Chodyra – pchnięcie kulą – 9.23m i rzut oszczepem – 26.19m. Warto zaznaczyć że zawody odbyły się przy silnym wietrze i padającym deszczu, stąd wyniki nie były najlepsze.

2.06. – Warszawa – Pierwszy rzut  Ogólnopolskiej  Ligi Lekkoatletycznej. Miotacz Wiktor Sikora zajął I miejsce w rzucie dyskiem 1.75kg z bardzo dobrym wynikiem – 48,24m, a w pchnięciu kulą 6 kg sklasyfikowany został na drugim miejscu z rezultatem 13,70m, co jest jego nowym rekordem życiowym.