reklama

baner projekt 

reklama

Piąty etap ŻTC BIKE RACE w Garwolinie

Opublikowano: 14 maj 2024, 12:47 Kategoria Sport
kolarstwogarwolinżtc bike race
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

19 maja Garwolin i okolice staną się areną kolarskich zmagań w ramach największego cyklu wyścigów kolarstwa szosowego dla amatorów w Polsce - ŻTC BIKE RACE! Czas na piąty etap zmagań.

– Jeżeli wierzyć zapowiedziom synoptyków czeka nas słoneczna pogoda na ściganie, a do tego trasa, która zadowoli każdego sympatyka zmagań na szosie. Zapraszamy na najbliższy etap naszego cyklu do Garwolina – zachęca do udziału dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Rywalizacja odbędzie się z podziałem na kategorie wiekowe, na rundzie o długości 27 kilometrów. Najmłodsze kategorie będą miały do przejechania 108 km, zaś najstarsze jedną pętlę. Trasa wystartuje przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej), następnie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana II Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów, gdzie jest meta. Start pierwszej grupy startowej zaplanowano na 12:30. W garwolińskim etapie odbędą się dodatkowo Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej.

reklama


Baza, parking w Garwolinie przy ul. Olimpijskiej, tam też znajdzie się biuro zawodów, a po ich rozegraniu odbędą się dekoracje najlepszy zawodników. Po wyścigu zaplanowano atrakcje - „uRODZINY na Senatorskiej”.  Zorganizowany na tej ulicy festiwal przeniesie gości w świat magii, barw, smaków i dźwięków lokalnej kultury i tradycji!

– To już piąty raz, gdy historia prestiżowego wyścigu kolarskiego w naszym mieście zatacza koło. Jest mi niezmiernie miło ponownie gościć organizatorów i uczestników ŻTC BIKE RACE. Zapraszam na to wydarzenie wszystkich - od sportowców po tych, którzy z rowerem nie mieli styczności od lat! Przyjdźcie, okażcie wsparcie, pokibicujmy razem i uczestniczmy w tym kolarskim, szosowym szaleństwie! – zaprasza burmistrz miasta Marzena Świeczak, która objęła etap honorowym patronatem.

Organizatorem ŻTC BIKE RACE 2024 jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz