Orliki Wilgi na podium MiniEuro

Opublikowano: 04 czerwiec 2012, 09:22 Kategoria Sport
orlikiwilga garwolin

Podwarszawski Raszyn gościł uczestników Mini Mistrzostw Europy zawodników z rocznika 2002. Udany start w imprezie zaliczyli podopieczni Konrada Piotrowskiego z drużyny Orlików GKS Wilgi Garwolin (2002/2003).

Raszyński turniej był mocno obsadzony. Wzięło w nim udział 16 drużyn z całej polski. System rozgrywkowy oparty był na systemie obowiązującym na Mistrzostwach Europy 2012. Garwolińskie Orliki reprezentowały drużynę Hiszpanii.

W fazie grupowej GKS wygrał wszystkie spotkania i awansowały do ćwierćfinałów jako zwycięzca grupy. W ćwierćfinale Wilga zmierzyła się z drużyną Anglii. Hiszpania pewnie pokonała wyspiarzy 4:1. Półfinał nie poszedł już niestety po myśli Orlików. Zawodnicy z Garwolina przegrali z późniejszymi triumfatorami.

Mecz o trzecie miejsce dostarczył wielu emocji kibicom obu walczących drużyn. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem naszej drużyny 1:0. Pod koniec drugiej połowy rywalom udało się strzelić bramkę i doprowadzić do remisu. O miejscu na podium decydowały rzuty karne. W bramce Orlików stanął Bartosz Baran, który dzięki udanej interwencji przechylił szalę zwycięstwa na naszą stronę. Rzuty karne zakończyły się wynikiem 3-1.

Zwieńczeniem sukcesów naszej drużyny było uhonorowanie Bartosza Piłki tytułem najlepszego bramkarza turnieju. Drużynę Orlików reprezentowali: Kacper Kaliński (2 bramki), Filip Krzyśpiak, Mateusz Krzyśpiak, Kuba Kwiatkowski (1), Mikołaj Majsterek, Bartek Mikulski (4), Maks Rusznica (1), Aleks Typa, Kuba Wągrodzki (1), Szymon Żaczek(kapitan, 4). W bramce GKS zagrali Bartosz Baran i Bartosz Piłka.