reklama

baner projekt 

reklama

Piąte Igrzyska Paraolimpijskie Piotra Grudnia

Opublikowano: 02 kwiecień 2024, 13:10 Kategoria Sport
piotr grudzieńtenis stołowygmina łaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego opublikowała najnowsze listy rankingowe. W TOP12 singlistów z niepełnosprawnością w klasie 8 jest Piotr Grudzień. To oznacza, że pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) tenisista po raz piąty wystąpi w Igrzyskach Paraolimpijskich!

- Jestem z tego dumny, że będę miał okazję reprezentować na nich swój kraj – skomentował najnowszy ranking ITTF Piotr Grudzień.

33-latek to weteran najważniejszych dla sportowca zawodów. Zawodnik Startu Zielona Góra po raz pierwszy na igrzyskach wystąpił 16 lat temu w Pekinie. Wówczas sprawił nie lada sensację i zdobył srebrny medal w grzej pojedynczej. Cztery lata później w Londynie pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) sportowiec sięgnął po złoto w grze drużynowej. Z Rio de Janeiro w 2016 tenisista wrócił z podwójnym brązem – z gier pojedynczej i drużynowej. W 2021 roku Piotr Grudzień brał udział w igrzyskach w Tokio.

reklama


Ponadto w dorobku sportowca są liczne medale mistrzostw Europy oraz świata. Za osiągnięcia został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

Igrzyska Paraolimpijskie odbędą się w tym roku w Paryżu.

łk

fot. PZTS


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

TOP

reklama