reklama

baner projekt 

reklama

Po raz 20. tańczyli w Garwolinie

Opublikowano: 25 marzec 2024, 12:58 Kategoria Sport
cheerleadersgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

W Hali Stulecia w Garwolinie odbył się XX Otwarty Mazowiecki Turniej Cheerleaders z Cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2024 Garwolin.

Organizatorem turnieju 16 marca był Międzyszkolny Gimnastyczno-Taneczny Uczniowski Klub Sportowy „NO NAME” przy współpracy: Fundacji Pomocy Rodzinie Noela – Bożena Szczepańska i Zofia Meloyan, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie – Jarosław Kargol, PSP nr 5 w Garwolinie – Agnieszka Majewska, Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders - Polish Cheerleading Association – Bartosz Penkala.

Wśród gości turnieju byli m.in. członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska, Elżbieta Lanc, Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Elżbieta Woźniak-Sionek, Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, Radny Rady Powiatu Garwolińskiego Marcin Kobus, Prezes Fundacji NOELA Bożenna Szczepańska, dyrektor CSiK w Garwolinie Jarosław Kargol, dyrektor PSP nr 5 AgnieszkaMajewska, Kierownik Wydziału Promocji i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych w mieście Garwolin Beata Pasternak, Rany Rady Miasta Garwolin Tomasz Wielgosz, Lucyna i Zbigniew Leszek z firmy „Lechpol”.

reklama


Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat objęli: Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mirosław Walicki - Starosta Powiatu Garwolińskiego, Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolin, Marcin Kołodziejczyk Wójt Gminy Garwolin. Turniej oceniali wykwalifikowanie sędziowie Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders.

Do Garwolina przyjechało ponad 740  tancerzy z całego kraju, który rywalizowali w zespołach i duetach w dwóch dywizjach.

Podczas otwarcia goście zatańczyli poloneza z młodzieżą Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem. Kolejnym punktem programu otwarcia był występ zespołu z MG-T UKS „NO NAME” , którego trenerem jest Jowita Ositek. Na parkiecie hali 100-lecia w Garwolinie wystąpił Tadeusza Talarka finalista The Voice of Poland Senior.

Po oficjalnym otwarciu nastąpiła rywalizacja sportowa. Jako pierwszy zespół na parkiecie pojawił się DREAM TEAM YOUTH – Kadra Narodowa, która w kwietniu będzie rywalizowała na arenie światowym w Mistrzostwach Świata 2024 w Orleando na Florydzie. Zespół w związku z tym , że jest wzmocniony o tancerki z Legionowa mógł tylko wystąpić poza konkursem. Dla zespołu było to bardzo ważne by móc pokazać się przed sędziami i publicznością, by otrzymać ostatnie wskazówki by móc jeszcze coś ulepszyć by na parkiecie w Orlando pokazać się z jak najlepszej strony.

Wszystkie wyniki duetów i zespołów znajdują się na stronie PSCH.

A oto wyniki zmagań tancerzy z Garwolina w rywalizacji duetów i zespołów

Duety, FREESTYLE POM :

Junior

 1. FREESTYLE POM, z Garwolina wystąpiły dwa zespoły

Kat wiekowa junior młodszy:

 1. DREAM TEAM - 219 pkt (Trener Izabela Nierińska, Joanna Brzezicka)
 2. ELASTIC MAX - 210 pkt
 3. BOMBARDA MAXIMA - 208,5 pkt

Kategoria wiekowa junior:

 1. DREAM TEAM JUNIOR - 240 pkt (Trener Izabela Nierwińska)
 2. ELASTIC - 207,5 pkt
 3. AXEL INFLAME - 186,5 pkt

POM DANCE ELITE:

Dzieci.

 1. INSPIRE KIDS - 203 pkt
 2. MINI ENERGY ATIGA - 185,5 pkt
 3. DREAM TEAM MINI - 168 pkt

Junior młodszy:

Dwa zespoły DREAM DTEAM PINK FIRES, (trener Joanna Brzezicka) grupa, która tańczy od września 2024 roku i DREAM TEAM KIDS (trener Karolina Brzezicka) tańczy już kolejny rok nie dostały się do finałów. W tej kategorii było aż 15 zespołów.

Masters:

 1. FLOW MASTERS - 180,5 pkt
 2. DREAM TEAM MASTERS - 164 pkt (trener Joanna Brzezicka)
 3. GOLD ACTIVE – miejsce - 159,5 pkt

Nasze duety startowały w kategorii FREESTYLE POM :

YOUTH:

 1. Maja Makulec/Anna Andrzejewska (Trener Izabela Nierwińska

JUNIOR :

 1. Jowita Ositek/Julia Szopa (Trener Izabela Nierwińska)

Senior:

 1. Joanna Gawlik/Nikola Owczarczyk - (Trener Izabela Nierwińska)
 2. Joanna Brzezicka/Karolina Krykant - (Trener Izabela Nierwińska)
 3. Magdalena Magiera/Natalia Wieczorek - (Trener Magdalena Magiera)

Wszystkie z MG-T UKS „NO NAME”                       

Wszystkie zespoły i duety otrzymały dyplomy najlepsze zaś otrzymały medale, puchary. Przygotowaliśmy również dla tancerzy pamiątkowe torby, znaczki i koszulki.

mat. pras., opr. red.

fot. mat. pras., jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

TOP

reklama