Hutnik z awansem, derby dla Burzy

Opublikowano: 29 maj 2012, 08:31 Kategoria Sport
hutnikwisła maciejowicepuznówkapilawa

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Hutnik Huta Czechy zapewnił sobie awans do siedleckiej Ligi Okręgowej. W rozgrywkach warszawskich Burza Pilawa, grająca jako gość na własnym boisku, pokonała w derbach Puznówkę.

Zweryfikowany na 0:3 został wynik meczu Jutrzenki Cegłów z Hutnikiem Huta Czechy. Gospodarze nie mogli zapewnić bezpieczeństwa na meczu. ? Kibice planowali ustawkę w internecie i strona Jutrzenki nie była w stanie zmobilizować ochrony i policji ? wyjaśnia Tomasz Barej, trener Hutnika, do którego informacja o nierozegraniu meczu dotarła dzień przed spotkaniem.

Walkower oznacza dla Hutnika pewną pierwszą trójkę na koniec sezonu, czyli awans. ? Nie mamy zamiaru odpuszczać w ostatnich dwóch meczach u siebie i jednym wyjazdowym. Chcemy awansować z pierwszego miejsca ? podkreśla szkoleniowiec drużyny z Trąbek.

Jutrzenka Cegłów ? Hutnik Huta Czechy 0:3 walkower

Wyniki i tabela siedleckiej A-Klasy

Sześć bramek padło w derbach gminy Pilawa. Burza, która grała na własnym boisku w roli gościa, ograła KS Puznówkę 96 4:2. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. Mecz nabrał tempa w drugich 45. minutach. Dwie bramki dla pokonanych, ze stałych fragmentów gry, strzelił Kamil Foryś, były piłkarz Burzy.

KS Puznówka 96 - Burza Pilawa 2:4 (0:1)
Bramki: Kamil Foryś 2 ? Marcin Bylinka, Denis Dobrowolski, Robert Winek, Mateusz Szwej
Burza: Wilczek, T. Trzeciak, P. Piętka, Bylinka, Golewski, Błachnio, Osiak, Boratyński (M. Piętka), Dobrowolski, J. Konarzewski (Winek), Szwej (S. Konarzewski)

Ze strefy spadkowej wydostała się Wisła Maciejowice. Kosynierzy ograli imienniczkę z Dziecinowa 4:0, strzelając po dwie bramki w każdej połowie. Wiślacy do końca sezonu (trzy kolejki) będą walczyli o ligowy byt w A-Klasie.

Wisła Maciejowice ? Wisła Dziecinów 4:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Pracz 2, Adrian Misiak, Marcin Mańkowski
Wisła: Paweł, Majsterek (Cyrta), K. Krupa, Sitnik, Grylak, Goliszewski, Misiak (Jóźwik ), M. Włodarczyk (Opiekulski ), Pracz, R. Włodarczyk, D. Krupa (Mańkowski).