reklama

baner projekt 

reklama

TFL 29: Wygrana Jakuba Piesiewicza

Opublikowano: 25 luty 2024, 08:37 Kategoria Sport
jakub piesiewiczgarwolintflkraśnik
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Jakub Piesiewicz wygrał z Sebastianem Kotwicą podczas gali TFL 29 w Kraśniku. Dla trenera Marga Checkmat BJJ Garwolin była to siódma wygrana w oktagonie.

38-latek z Garwolina wrócił do oktagonu po roku. W lutym 2023 roku w Hali Stulecia Jakub Piesiewicz, do dogrywce, pokonał Jakuba Witkowskiego. Walka toczona była w formule grapplingu. Wczoraj w Kraśniku, podczas gali TFL 29, nauczyciel z Garwolina zmierzył się na tych samych zasadach z Sebastianem Kotwicą (kat. 70 kg).

Starcie trwało trzy rundy po cztery minuty. W jej trakcie trener Marga Checkmat BJJ Garwolin długo wyczekiwał przeciwnika w parterze. Walka została rozstrzygnięta przez sędziów, którzy na punkty przyznali zwycięstwo 38-latkowi z Garwolina.

reklama


- Jest mi bardzo miło, że mogłem ponownie stanąć w oktagonie i walczyć, nie tylko dla siebie, ale dla rodziny, klubu, znajomych i organizacji. Wielki szacunek dla mojego rywala - powiedział fighter znad Wilgi.

Dla Jakuba Piesiewicza była to dziewiąta walka dla federacji TFL i siódma wygrana. W 2016 roku zdobył tytuł mistrza kategorii koguciej, dwa lata później ten obronił pas.

łk

fot. TFL


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz