reklama

baner projekt 

reklama

Burmistrz przyznała stypendia i nagrody sportowe

Opublikowano: 30 styczeń 2024, 16:50 Kategoria Sport
garwolinstypendia sportowe
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak przyznała stypendia sportowe za osiągnięcia sportowe w 2023 roku. Wręczenie wyróżnień odbyło się podczas sesji rady miasta.

–Gratuluję wam osiągnięć, pasji do sportu – która wymaga czasu i przede wszystkim samodyscypliny. W sporcie, jak i w życiu, każdy mały wysiłek przyczynia się do osiągnięcia celu. To regularność i systematyczność prowadzą do wielkich osiągnięć. Oby ten rok również obfitował w sukcesy. Życzę kolejnych, znakomitych dokonań, które zaowocują najwyższymi stopniami podium. Dziękuję za piękne reprezentowanie naszego Miasta Garwolina – powiedziała Burmistrz Miasta wręczając stypendium i nagrody wyróżnionym.

Za osiągnięcia sportowe w 2023 roku stypendia sportowe otrzymał Tomasz Kotlarski (MKS Garwolin, badminton). Osiągnięcia: II miejsce w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Zachodniopomorskie 2023. Zawody odbyły się w dniach 11-14 maja 2023 roku w Sianowie, I miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów Młodszych w Suchedniowie, III miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów w Białymstoku, III miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów w Białymstoku, I miejsce w XX Festiwalu Badmintona Otwartym Grand Prix Juniorów w Warszawie, III miejsce w Mistrzostwach Polskiego Związku Badmintona Juniorów w Częstochowie. Przyznane stypendium sportowe – 200 zł/miesięcznie przez okres 12 miesięcy 2024 roku.

reklama


Za osiągnięcia sportowe w 2023 roku nagrody sportowe otrzymał sportowiec oraz trzy drużyny MGT UKS No Name (4 nagrody po 1000 zł). Krzysztof Walenda to trener Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie, instruktor badmintona od 2013 roku i nauczyciel wychowania fizycznego. Jego wychowankowie mogą pochwalić się wysokimi osiągnięciami i sukcesami sportowymi. Krzysztof Walenda jest także aktywnym zawodnikiem – aktualnym mistrzem Polski seniorów w kategorii 45+ w dwóch grach: pojedynczej i mieszanej. Dotychczas łącznie zdobył 27 medale na mistrzostwach Polski seniorów, w tym 16 złotych. Zawodnik trenowany przez Krzysztofa Walendę uzyskał wyniki, które uprawniają do przyznania mu stypendium sportowego.

DREAM TEAM JUNIOR – drużyna Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie. Drużyna w 2023 roku zdobyła: I miejsce w Mistrzostwach Polski PZSC 2023 w Raszynie, V miejsce w Mistrzostwach Europy ICU EUROPEN CHEERLEADING CHAMPIONSHIPS 2023 w Weronie, I miejsce w Grand Prix Polski 2023 w Garwolinie, nominację do Kadry Narodowej na Mistrzostwa ICU Worlds Orlando 2024 w kategorii Freestyle Pom Drużyny Youth.

DREAM TEAM SENIOR – drużyna Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie. Drużyna w 2023 roku reprezentowała Polskę Mistrzostwach Świata ICU WORLDS na Florydzie – 13. miejsce, II miejsce na Mistrzostwach Polski 2023 w Raszynie, I miejsce w Grand Prix Polski 2023 w Garwolinie.

DREAM TEAM KIDS – drużyna Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie. Drużyna w 2023 roku zdobyła: I miejsce w Mistrzostwach Polski PZSC 2023 w Raszynie, I miejsce w Pucharze Polski 2023 w Raszynie.

garwolin.pl, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz