reklama

baner projekt 

reklama

Piotr Wiśnicki ponownie w Formule 3

Opublikowano: 26 styczeń 2024, 12:52 Kategoria Sport
żelechópiotr wiśnicki
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Pochodzący z Żelechowa Piotr Wiśnicki został kierowcą zespołu Rodin Motorsport, którego kierowcy występują w serii Formuły 3 FIA. Dla 20-latka do kolejne wyzwanie w karierze.

W ubiegłym sezonie kierowca z Żelechowa występował w Formule 3. Współpracy z teaem PHM AIX nie będzie jednak dobrze wspominał. W trakcie sezonu Piotr Wiśnicki zrezygnował ze startów w tym zespole.

W tegorocznej kampanii ponownie zobaczymy 20-latka, który został kierowcą zespołu Rodin Motorsport. - Nie mogę się doczekać, aby wykorzystać w tym sezonie wszystko, czego nauczyłem się w przeszłości. Wspaniale jest dołączyć do zespołu. Blisko z nimi współpracowałem przez ostatnie kilka tygodni i wszystko wygląda świetnie, więc myślę, że spędzimy razem dobry rok – powiedział Piotr Wiśnicki, cytowany w komunikacie zespołu. Wcześniej pochodzący z Żelechowa kierowca doświadczenie zdobył m.in. w Formule 4.

reklama


Menedżer zespołu Formuły 3 Rodin Motorsport, Sam Waple, uważa, że Wiśnicki pasuje do charakteru zespołu i przyznał, że nie może się doczekać współpracy z nim w 2024 roku. - W zeszłym roku Piotr przez część sezonu ścigał się w mistrzostwach i pomimo ograniczonego czasu na torze, wiele się nauczył przez ten cenny czas za kierownicą – powiedział Waple.

łk

fot. Rodin Motorsport


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz