Wilga II ze zwycięstwem. Promnik coraz niżej

Opublikowano: 30 październik 2023, 10:12 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew

Cenną wygraną na wyjeździe z KS Halinów zanotowali piłkarze Wilgi II Garwolin. Szóstą porażkę z rzędu poniósł Promnik Łaskarzew. Za nami 12. kolejka Amnis Eneregia Ligi Okręgowej.

Rezerwy IV-ligowca na szóste wyjazdowe spotkanie w sezonie udali się do sobotę do sąsiedniego powiatu mińskiego. Pojedynek w Halinowie obfitował w wiele podbramkowych sytuacji, ale w trakcie 90 minut padła tylko jedna bramka. W 27. minucie Piotr Domański dośrodkował prosto na główkę Adriana Płatka. Gol z pierwszej połowy przesądził o wygranej gości, dla których było to piąte zwycięstwo w sezonie.

Wilga II: Makulec, K.Winek, Tracz, Pyra, Świętulski, Mianowski, Masny (85' Agi), Wągrodzki,Woroszył (30' Szwed), Domański, Płatek (80' Makaruk).

- Moim zawodnikom należy się duży szacunek za ten mecz. W czasie spotkania pokazali duży potencjał jakim dysponują, a do tego cechy wolicjonalne stały na najwyższym poziomie i efektem tego było odniesione zwycięstwo. Dodatkowo w spotkaniu wystąpiło łącznie 11 młodzieżowców z czego 5 z nich to zawodnicy urodzeni w 2007-2008 roku – komentuje trener Wilgi II Kamil Zawadka.

Powodów do zadowolenia nie mieli zawodnicy Promnik Łaskarzew, którzy ponieśli szóstą z rzędu porażkę. Przy Kusocińskiego 3:0 wygrał lider rozgrywek KS Łomianki, który prowadził do przerwy 2:0.

Promnik: Gałkowski, Jasiński, Jaworski, Bogucki (81` Szczypek), A. Korycki (59` Pałasz), Kondej, Grabowiec, Faye, Sadowski, Piętka, H. Świder.

31 października (środa) ŁKS nadrobi zaległości z 6. kolejki i zagra na wyjeździe z Deltą Warszawa. W sobotę Promnik zmierzy się w Nowym Dworze Mazowieckim ze Świtem II. W niedzielę Wilga II podejmie w Trąbkach Legionovię II Legionowo.