Emilia Mazek wicemistrzynią Polski w maratonie

Opublikowano: 25 październik 2023, 08:31 Kategoria Sport
lekkoatletykaemilia mazek
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W niedzielę odbył się XXII Poznań Maraton, który był równocześnie Mistrzostwami Polski PZLA.

W zawodach wzięła udział z ogromnym powodzeniem wychowanka trenera Stanisława Buszty z Wilgi Garwolin, Emilia Mazek, która reprezentuje obecnie barwy stołecznego AZS AWF Warszawa.

W gronie kilku tysięcy startujących (w tym kilku zawodniczek z Etiopii) zajęła IV m, a w konkurencji Mistrzostw Polski sklasyfikowana została  na drugim miejscu i tym samym zdobyła pierwszy w karierze, medal Mistrzostw Polski.

Zwyciężyła Dominika Jackiewicz z MKL Szczecin w czasie 2 godz. 31 minut i 15 sekund, przed naszą Emilką – 2.36.29s, która o 1 minutę i 31 sekund wyprzedziła brązową medalistkę,  Ewę Jagielską, – Prefbet Śniadowo Łomża.

- Trasa w Poznaniu nie sprzyja ustanawianiu rekordów życiowych, gdyż na trasie jest kilka niemiłych podbiegów, ale i tak jestem zadowolona z osiągniętego czasu, a przede wszystkim z zajętego miejsca. Jestem wicemistrzynią Polski i to się liczy dla mnie najbardziej. Jestem po prostu  szczęśliwa!- powiedziała po biegu biegaczka rodem z Kolonii Unin.