reklama

baner projekt 

reklama

Biegowa niedziela w Pilawie [wideo]

Opublikowano: 15 październik 2023, 16:57 Kategoria Sport
pilawastopka pilawaprzemilak 5-milowypółmaraton trailowy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ponad 180 zawodników stanęło na starcie dwóch biegów, które odbyły się dzisiaj w Pilawie. Trasy I Przemilaka 5-Milowego oraz II Pilawskiego Półmaratonu Trialowego zostały wytyczone przez okoliczne lasy.

Uczestnikom zagwarantowano kilka podbiegów, które urozmaiciły trasę biegów. Do Pilawy przyjechali biegacze z wielu zakątków kraju m.in. Radomia, Białegostoku, Poznania czy Warszawy.

Jako pierwsi na trasę 8 kilometrów wyruszyli uczestnicy I Przemilaka 5-Milowego. Najszybciej 8 kilometrów przebiegł Paweł Żukowski (Vege Runners) z Warszawy (32:31). Drugi był Janusz Komorzycki (Orange Polska) z Mińska Mazowieckiego (33:36), a trzeci Marcin Tomczak (Koci Pazur) z Ciechanowa (33:58). – Bardzo przyjemna trasa. Super okoliczności przyrody. Dobra pogoda. Bardzo dobrze oznaczona trasa – przyznał na mecie zwycięzca.

reklama


Wśród kobiet najszybsza była Joanna Saganek (Stopka Pilawa) z czasem 42:11, która wyprzedziła Magdalenę Kasprzak (Victus Rębków)– 43:11 oraz Kornelię Wąsik (Zamojska Team) – 43:20. Na mecie zameldowało się 45 osób.

Najszybciej wymagającą trasę ponad 21 km pokonał Mateusz Kondej z Pilawy (01:26:11). Drugi był Maciej Wapiński z Mińska Mazowieckiego (AZS UW, PSE) z czasem 01:28:51, a trzeci Filip Ręawek (Synowie Brooklynu) z Garwolina z czasem 01:31:00. – To mój las, moje tereny, przebiegłem tutaj dziesiątki tysięcy kilometrów. Czułem się dzisiaj bardzo dobrze, oddechowo było rewelacyjnie. Myślałem trochę, że rywale będą się mnie bardziej trzymać, ale uprzedziłem ich, że będę przyspieszał na górkach – komentował zwycięzca półmaratonu, który samotnie przewodził stawce od 5. kilometra.

Najlepszą kobietą, podobnie jak rok temu, została reprezentantka Victusa Rębków Iwona Oleksiak z Wilkowyi (01:43:24). Druga była Marta Przybył z Warszawy (01:46:23), a trzecia Agnieszka Ragus-Suszczyńska z Warszawy (01:47:14). Do mety dobiegło 136 zawodników.

Nagrody wręczali burmistrz Pilawy Albina Łubian oraz patron honorowy zawodów starosta powiatu Mirosław Walicki.

O biegowej niedzieli opowiada Mariusz Gac – wiceprezes stowarzyszenia Stopka Pilawa – głównego organizatora biegów.

Wyniki biegów dostępne są tu

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama