Wilga przegrywa w stolicy

Opublikowano: 30 sierpień 2023, 21:13 Kategoria Sport
wilga garwolinhutnik warszawa

Porażką 1:2 zakończył się wyjazdowy mecz Wilgi Garwolin z Hutnikiem Warszawa w 5. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej. Po raz drugi w tym sezonie GKS prowadził na boisku rywala, by ostatecznie wrócić do Garwolina bez punktu.

Spotkanie rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem ze względu na ulewę, która przeszła nad Warszawą, która spowodowała problemy z dojazdem zawodników GKS.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. W 24. minucie silne uderzenie zawodnika gospodarzy sparował Jakub Bieliński. Dwie minuty później pierwsze zagrożenie pod bramką Hutnika dało Wildze prowadzenie. Po strzale Daniela Żurawskiego piłka trafiła na lewe skrzydło do Sebastiana Papiernika, który kiwnął do linii obrońcę i oddał silny strzał po długim rogu.

Od początku drugiej części gry przewagę uzyskali miejscowi, którzy dążyli do szybkiego wyrównania. Wiele strzałów było niecelnych, w pozostałych dobrze zachowywał się Bieliński.

Wilga ograniczała się do kontr i prostopadłych zadań do szybkiego Emmanuela Obiego, który kilka razy wychodził w tempo do piłek z głębi pola. Lepsi w pojedynkach jeden na jednego byli jednak defensorzy gospodarzy.

W 73. minucie strzał Maksymiliana Vogtmana z linii pola karnego znalazł drogę do siatki. Trzy minuty później znakomitą okazję na gola zmarnował Tomasz Paszkowski. Wypuszczony przez Grzegorza Piesio napastnik oddał niecelny strzał z „16”. Niestety Wilga nie wytrzymała naporu gospodarzy. W 81. minucie Hutnik wyszedł na prowadzenie.

W sobotę o godz. 14 Wilga w Uninie podejmie beniaminka Sokoła Serock.

Hutnik Warszawa – Wilga Garwolin 2:1 (0:1)
Bramka dla Wilgi: 26` Sebastian Papiernik
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Kowalski (83` Alot), D. Papiernik, Szulc, Kaczyński (46` Domarecki), Piesio, Żurawski, Wieczorek (71` Wągrodzki), S. Papiernik, Obi (65` Paszkowski).}