reklama

baner projekt 

reklama

Wilga Garwolin rozpoczyna sezon [skarb kibica]

Opublikowano: 02 sierpień 2023, 13:38 Kategoria Sport
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

25 zawodników liczy kadra Wilgi Garwolina na sezon 2023/2024. Pierwszy ligowy gwizdek już niedzielę w Warszawie.

GKS rozpoczyna 12. sezon w IV lidze. Stworzenie jednej ligi na tym poziomie to już niemal „zawodowstwo”. Złożona w większości z młodych zawodników (średnia wieku 23,5 lat) drużyna będzie próbowała namieszać w silnej stawce mazowieckich IV-ligowców. Realnie patrząc, w szczególności na budżety rywali, to będzie najtrudniejszy sezon GKS na piątym szczeblu rozgrywek.

Cele

reklama


- Najważniejsze dla naszej drużyny będzie godne reprezentowanie barw klubowym w każdym spotkaniu. Mamy nadzieję że zakończymy sezon na jak najwyższym miejscu, ale najważniejsze dla nas będzie miejsce dające utrzymanie się w IV lidze. Chcemy promować nasze miasto w całym województwie oraz czekamy na zakończenie prac zwianych z budową nowego boiska sztucznego, trybun, bieżni co będzie stanowiło piękną wizytówkę miasta oraz naszego klubu – zapowiada trener GKS Karol Zawadka.

Sparingi

W trakcie miesięcznego okresu przygotowawczego Wilga rozegrała sześć sparingów. Wygrała z Powiślakiem Końskowola (4:0), Huraganem Międzyrzec Podlaski (4:2), Ożarowianką Ożarów Mazowiecki 5:4 i KS Cisowianką Drzewce 3:1 oraz przegrała z Tygrysem Huta Mińska (2:4) i Świdniczanką Świdnik (2:3).

Odeszli

Z klubu odeszło siedmiu zawodników. Bramkarz Jakub Kielak przeniósł się do Orła Unin, w III-ligowej Olimpii Zambrów karierę kontynuować będzie pomocnik Kamil Wójcik. Ligowego rywala – Oskara Przysucha - zasilił napastnik Andrei Trukhan. Ponadto odeszli: Bartosz Piętka (Promnik Łaskarzew), Sebastian Trzepałko (Polonia II Warszawa). Do Indii wrócił bramkarz Abhimanyu Abi, a do piłki nożnej halowej odszedł Dawid Wasążnik.

Przyszli

Do kadry IV-ligowca z Garwolina przed sezonem dołączyło czterech zawodników. O bramkarzu Marcinie Makulcu, byłym zawodniku Legionovii Legionowo, było głośno rok temu. 18-letni wówczas zawodnik wszedł na boisko w roli napastnika i zaliczył asystę przy decydującym trafieniu w pucharowym meczu z Polonią Warszawa. Do linii pomocy z Championa Warszawa ściągnięto 19-letniego Kacpra Wieczorka, występującego w środku pomocy. Wzmocnieniem w defensywie ma być 24-letni Mankge Sello. Pochodzący z RPA zawodnik ostatnio grał w Żbiku Nasielsk. W Wildze zagra także, mający polsko-niemieckie korzenie, Gyoel Toth (rocznik 2006).

Skład

W żadnym z letnich sparingów Wilga nie zagrała w optymalnym składzie. Trzon zespołu będą tworzyć zawodnicy, którzy występowali w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu. W bramce numer 1 będzie za pewne Jakub Bieliński.

Do bloku obronnego wrócił Damian Papiernik, który w sparingach występował także na środku defensywy. Tam rządzić będzie Kacper Kozikowski, który może tworzyć duet z Filipem Gacem i Mankge Sello. Na bokach tej formacji występować będą Sebastian Grzegorczyk i Szymon Szulc.

Środek pola będzie należał oczywiście do Grzegorza Piesio, któremu pomagać będą Kacper Kowalski czy Jakub Wągrodzki. Wilga na pewno będzie mocna na skrzydłach, gdzie o pozycje rywalizować będą Sebastiana Papiernik, Przemysław Alot i Kirył Shakurau. W sparingach dobrze sprawdzili się wychowankowie klubu, którzy powalczą o miejsce w linii pomocy – Dawdi Domarecki i Filip Wojtaś.

W ataku pewniakiem wydaje się Emmanuel Obi, który w sparingach strzelał niemal na zawołanie. W przypadku grą dwójką napastników, formację uzupełniać będzie Tomasz Paszkowski.

W 1. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej Wilga Garwolin zagra w niedzielę z Ursusem w Warszawie.

Kadra Wilgi Garwolin na sezon 2023/2024

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz