Ola Borkowska goni Emilkę Mazek!

Opublikowano: 13 czerwiec 2023, 08:23 Kategoria Sport

W dniach 9-11 czerwca odbyły się w odległej o prawie 500  kilometrów Pile,  Mistrzostwa Polski  Zrzeszenia LZS, organizatorem których był miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji. W imprezie udział wzięło prawie 1000 zawodników  z ponad 100 klubów z terenu całej Polski.

W zawodach tych zaprezentowali się  z dużym powodzeniem młodzi zawodnicy Wilgi, którzy wystartowali w kategorii juniorów i juniorów młodszych. Na czoło osiągnięć wysuwają się wyniki juniorki, Aleksandry Borkowskiej, która zdobyła 2 medale. Najpierw w biegu na 1500m, po bardzo dobrze taktycznie rozegranym biegu wywalczyła srebrny medal i pokonała o wiele wyżej notowane w rankingu rywalki. Czas Oli  4.40.23s, to o sekundę poprawiony  rekord powiatu seniorek, który należał do Emilii Mazek. Należy tu dodać, że podopieczna trenera Buszty poprawiła życiówkę aż o 19 sekund.

Dzień później mimo zmęczenia sobotnim startem, w rywalizacji na  3000m, wybiegała medal brązowy z wynikiem 10.23.24s (życiówka poprawiona o 37 sekund). Dzielnie w imprezie poczynał sobie również wracający po kontuzji nogi, Wiktor Sikora w rzucie dyskiem o wadze1.75kg. W stawce najlepszych krajowych dyskoboli, po bardzo  emocjonującym konkursie, zdobył wynikiem 45,22m medal brązowy z przewagą zaledwie 6 cm, nad trzecim  Karolem Kijewskim z „Juranda” Szczytno.

Pozostali lekkoatleci z Garwolina wypadli również dobrze, gdyż wszyscy zameldowali się w ścisłych finałach. Miotaczka, Maja Przybysz, ustanowiła 2 rekordy życiowe -  najpierw  rzuciła oszczepem 600g na odległość 33.04m co dało jej V miejsce, następnie była szósta w konkursie pchnięcia kulą 4 kg uzyskując 10.02m. Piąte miejsce z nowym rekordem życiowym i wynikiem 9.28.12s wywalczył  w biegu na 3000m juniorów młodszych trenujący zaledwie od roku, Wojciech Grzegrzółka, który ma obecnie ogromne szanse na start  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Z dobrej strony pokazała się także wieloboistka, Ewelina Kucharska, która była szósta na 100m ppł (15.49s) oraz siódma w rzucie oszczepem – 30.36m. Dobrze wypadła w bardzo licznie obsadzonym biegu na 3000m juniorek młodszych, filigranowa Karolina Kałaska, która była ósma z niezłym czasem 11.15.91s.

W prowadzonej klasyfikacji drużynowej Wilga zajęła wysokie, 22. miejsce na 98 klubów, gdyż punktacją było objętych jedynie 8 pierwszych miejsc.