Tomasz Grzegrzółka najlepszym zawodnikiem w Ostrowi Mazowieckiej

Opublikowano: 27 listopad 2022, 21:32 Kategoria Sport
pływanieuks delfin garwolin

W niedzielę odbyły się XI Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka, w których to wzięło udział 56 zawodników UKS Delfin Garwolin, zdobywając łącznie 43 medale (14 złotych, 11 srebrnych i 18 brązowych).

Podwójnymi złotymi medalistami zostali: Szymon Michalec (50 dowolny i 100 zmienny), Tomasz Grzegrzółka (100 dowolny i 100 klasyk), Nikola Dziewanowska (50 dowolny i 50 motyl) i Jagoda Jonak (100 klasyk i 100 zmienny). Oprócz nich złota otrzymali jeszcze: Wojciech Kaczmarek (25 klasyk ), Bartłomiej Turek (50 klasyk), Filip Poszytek (50 motyl), Gabriela Michalec (100 dowolny), Nadia Maśniak (100 zmienny) i Julia Karczmarczyk (100 zmienny).

Dwa srebrne medale wywalczyła Natalia Burno (50 dowolny i 50 motyl). Po jednym srebrnym krążku dostali: Filip Poszytek (50 dowolny), Hubert Szaniawski (50 dowolny), Miłosz Kaczorowski (100 dowolny), Antoni Sprzęczka (50 grzbiet), Bartłomiej Turek (100 zmienny), Piotr Więckowski (100 zmienny), Julia Karczmarczyk (100 dowolny), Karolina Domańska (50 grzbiet) i Kaja Szczypek (50 grzbiet).

Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawali: Lena Sprzęczka (25 dowolny i 25 grzbiet), Maja Michalec (50 dowolny i 50 motyl) i Oliwia Mućko (50 grzbiet i 50 motyl). Oprócz nich brązy wywalczyli jeszcze: Antoni Sprzęczka (50 dowolny), Wojciech Grzegrzółka (100 dowolny), Jakub Frelek (50 grzbiet), Hubert Szaniawski (50 grzbiet), Aleksander Górka (50 klasyk), Piotr Więckowski (100 klasyk), Michał Skrzyniarz (100 zmienny), Nadia Maśniak (50 klasyk), Ewa Kaczmarek (50 klasyk), Karolina Kałaska (50 klasyk), Kaja Szczypek (100 zmienny) i Gabriela Michalec.

Na koniec zawodów zostały wręczony puchar dla najlepszego zawodnika zawodów, według zdobytych punktów FINA za swoje dwa starty, którym został pływak z Delfina Garwolin, Tomasz Grzegrzółka.