Bieg ułański, czyli druga odsłona GPZG

Opublikowano: 09 maj 2024, 09:08 Kategoria Sport
bieggpbieganie

Już w najbliższą niedzielę 12 maja Centrum Sportu i Kultury oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl zapraszają na kolejny bieg GPZG. Ostatnie wydarzenie mimo słabej pogody przyciągnęło wielu miłośników biegania. Tym razem pogoda zapowiada się znacznie lepiej. Poza tym bliskość wody, bogactwo zieleni i oddalenie od zgiełku miasta czynią bieg nie tylko doskonałą aktywnością fizyczną, ale także świetnym czasem do bycia w gronie przyjaciół i rodziny.

Drugi bieg zwany Biegiem ułańskim rozpocznie się o godzinie 15:00 na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Wówczas ruszy najmłodsza grupa biegowa. Bieg główny wystartuje pół godziny później. Organizatorzy przypominają, że zdobycie medalu z biegu to drugi z czterech elementów „układanki”. Pełne piękno całości medalowej kompozycji będą stanowiły medale ze wszystkich starów GPZG.

Pierwsze zwycięstwo od czterech spotkań odnieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS pokonał po raz drugi w sezonie Oskara Przysuchę, tym razem 2:0 (2:0).

Spotkanie 27. kolejki zostało rozegrane dzisiaj jako jedyna IV-ligowa środa w rundzie wiosennej. Oba zespoły walczą o utrzymanie, a przed meczem o punkt lepsi byli gospodarze. Oskar jesienią uległ Wildze w Uninie 0:3. GKS do Drzewicy, gdzie spotkania rozgrywa Oskar, udała się bez maturzystów – Szymona Kaczyńskiego i Dawida Domareckiego, ale za to z powracającym po kartkowej pauzie Filipem Gacem.

Kolejny sukces i  tytuł wicemistrza Polski w sezonie 2023/2024 trafia do KS Metro Warszawa. Zawodnik stołecznego zespołu Michał Topór z Garwolina został najlepszym atakującym mistrzostw Polski!

Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbyły się w Kielcach (1-4 maja) zakończył się wielkim sukcesem dla Michała i  drużyny KS Metro Warszawa. W tym klubie garwolinianin, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5, gra i rozwija swoje umiejętności siatkarskie od czterech lat.

W Łaskarzewie obyły się z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, XXX, jubileuszowe biegi, w których wzięła udział rekordowa ilość, ponad 300 uczestników.

W samym biegu głównym – na trasie Pomnik Kościuszki w Krępie – Pomnik Niepodległości w Łaskarzewie, wystartowało 90  biegaczy. Pewne zwycięstwa w tym biegu odnieśli, Daria Podsiadło - Paśnicka z Łaskarzewa i Robert Świecak ze Zwoli Poduchownej.

Pewne zwycięstwo 3:1 nad Mazurem Radzymin odnieśli zawodnicy Wilgi II Garwolin. Dwóch bardzo wysokich porażek w odstępie kilku dni doznał Promnik Łaskarzew, który uległ Delcie Warszawa 0:8 i KS Halinów 1:9.

Szybko wynik w dzisiejszym meczu Wilgi II z Mazurem Radzymin otworzyli gospodarze. Wilga po niespełna 20 minutach prowadziła 2:0. Najpierw rzut karny, za faul na Piotrze Domańskim, wykorzystał Damian Matysiak. Później Matysiak sprytnie rozegrał rzut wolny, po którym gola strzelił Gil Yehudayan. Dla Izraelczyka było to pierwsze trafienie w barwach GKS. Mazur nie odpuszczał i w 21. minucie trafił na 1:2. Zawodnik gości uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego sprzed pola karnego.

W meczu 26. kolejki Wilga Garwolin przegrała z sąsiadującą w tabeli Błonianką Błonie 1:2 (1:1). GKS jest w coraz trudniejszej sytuacji w kontekście utrzymania w IV lidze.

Arcyważne spotkanie rozpoczęło się dzisiaj dobrze dla Wilgi. W 19. minucie Emmanuel Obi od linii środkowej minął na lewym skrzydle trzech obrońców i pewnym strzałem pokonał bramkarza Błonianki. Goście szybko mogli wyrównać. W 22. minucie „główka” Dariusza Zjawińskiego była minimalnie niecelna. Chwilę później Jakub Bieliński z linii wybił futbolówkę po strzale Bartosza Mroczka.