Spokojne święta w GKS

Opublikowano: 06 kwiecień 2012, 20:36 Kategoria Sport
piłka nożnawilga garwolin

Po zwycięstwie z Mazurem II Karczew 5:2 (2:1) zawodnicy Wilgi Garwolin mogą spokojnie odpocząć podczas Świąt Wielkiej Nocy. Mecz mimo końcowej wysokiej wygranej obfitował w emocje.

Najwięcej na boisku działo się w pierwszej połowie. Nieoczekiwanie prowadzenie objął Mazur. Wilga miała bardzo dobrą końcówkę tej części gry. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. Po rzucie rożnym do własnej bramki piłkę wpakował zawodnik z Karczewa. Na 2:1 w zamieszaniu podbramkowym trafił Jacek Kajtowski. Przy stanie 0:1 brutalny faul na Jakubie Wachnickim popełnił gracz gości, za co utrzymał czerwoną kartkę.

Po przerwie osłabiony Mazur po raz kolejny zaskoczył obrońców Wilgi. Po szybko wznowionym rzucie wolnym i rozegraniu piłki zrobiło się 2:2. Tuż po wznowieniu gry od środka pola na 3:2 trafił Jakub Wachnicki. W końcówce prowadzenie podwyższył Łukasz Korgul, który skutecznie wykonał rzut karny po faulu na Piotrze Piorunie. Wynik ustalił Jacek Kajtowski.

- Mieliśmy przewagę w całym meczu, stworzyliśmy dużo sytuacji podbramkowych, ale jednocześnie sami zgotowaliśmy sobie mały horror. W drugiej połowie kolejne gole były kwestią czasu ? mówi Jacek Paśnik, oceniając dzisiejsze spotkanie.

W zespole GKS nie zagrał Paweł Trojanek. Kontuzja z derbowego meczu z Promnikiem okazała się bardzo poważna. ? Lekarz po artroskopii kolana zalecił dwa miesiące bez piłki ? informuje szkoleniowiec Wilgi.

Wilga Garwolin ? Mazur II Karczew 5:2 (2:1)
Bramki dla Wilgi: samobójcza, Jacek Kajtowski 2, Jakub Wachnicki, Łukasz Korgul (rzut karny)
Wilga: Mariak, Karol Zawadka, Korgul, Zalewski, Mariusz Makulec (Baranowski), Dróżdż (Wielgosz), Puciłowski, Sitarek (Bogusz), Wachnicki, Piorun (Marcin Makulec), Kajtowski.

Aktualizacja. 09.04.12, godz. 12:10. Jesienią 0:6, na wiosnę 1:7. Takimi wynikami kończyły się mecze Promnika Łaskarzew z Józefovią Józefów. W sobotę goście z powiatu garwolińskiego zostali wypunktowani przez lidera spod Warszawy. Już po 15 minutach gospodarze prowadzili 3:0. W drugiej połowie jedyną bramkę dla Promnika strzelił, po zagraniu Grzegorza Opieki, Cezary Jóźwicki.

Józefovia Józefów ? Promnik Łaskarzew 7:1 (4:0)
Bramka dla Promnika: Cezary Jóźwicki
Promnik: Kowalczyk (Bieńko), Mikulski, Opieka, Jankowski, S. Brzostowski (Świder), Michalczyk, P. Brzostowski, Cichecki (Poświata), Kurach (Wójcik), Jóźwicki, Winek.