Młodzicy Wilgi na fali

Opublikowano: 17 październik 2022, 09:38 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

W bardzo dobrych nastrojach powrócili biegacze Wilgi Garwolin  z odległego o ponad 300km Pasłęka.

Odbyły się tam Międzywojewódzkie Mistrzostwa w kat. U-16 w biegach przełajowych, których organizatorem był Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Był to dla nich ostatni, ważny start, gdyż  pierwsze szesnastki z każdego biegu, punktowały do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Cała startująca grupa  z naszego klubu wypadła na tle rywali bardzo dobrze, a najlepiej spisał się, robiący ostatnio duże postępy, Wojciech Grzegrzółka, który w biegu na 3000m dosłownie o centymetry przegrał złoty medal z Julianem Niedbałem  z AKL Ursynów. Dziewiąty w tym samym biegu był Szymon Kołnierzak. Ponadto szóste, nagradzane dyplomem miejsce zdobyła w biegu na 2500m Karolina Kałaska, a ósme, Małgorzata Jakubczak. Podopieczni trenera, Stanisława Buszty, zdobyli łącznie 5 punktów i w gronie szesnastu klubów zostali sklasyfikowani na wysokim trzecim miejscu.