Sukces I Pilawskiego Półmaratonu Trialowego [wideo]

Opublikowano: 16 październik 2022, 15:31 Kategoria Sport
pilawastopka pilawapółmaraton pilawskibieganie

118 zawodników stanęło na starcie I Pilawskiego Półmaratonu Trialowego. Główni organizatorzy – Stopka Pilawa – zapowiadają, że to nieostatnia taka impreza.

Ponad 21-kilometrowa trasa została wytyczona przez pilawskie lasy. Uczestnikom zagwarantowano kilka podbiegów, które urozmaiciły trasę półmaratonu. Do Pilawy przyjechali biegacze z wielu zakątków kraju m.in. Elbląga, Płocka, Białej Podlaskiej czy Lublina.

- Pomysł organizacji biegu narodził się w trakcie wspólnych treningów po naszych lasach. Postanowiliśmy zorganizować coś większego, coś co wyjdzie poza Pilawę i poza powiat. Udało nam się zebrać 130 uczestników – mówił przed biegiem wiceprezes Stopka Pilawa Mariusz Gac.

Najszybciej wymagającą trasę pokonał Marcin Soszka. Maratończyk z Pilawy ukończył trasę z wynikiem 01:21:34. Drugi był Bartłomiej Garnek (klub Jtendo) z Sobolewa (01:30:02), a trzeci Michał Małyska z Lublina (01:32:42). Najlepszą kobietą została reprezentantka Victusa Rębków Iwona Oleksiak z Wilkowyi (01:47:22). Druga była Agnieszka Flont (Rudy Team) z Garwolina (01:55:56), a trzecia Wiesia Walendzik z Warszawy (01:59:07).

Do mety dobiegło 117 zawodników, w tym sześć pań, które godzinę przed startem głównego biegu wyruszyły na spacer trasą półmaratonu.